DOLAR
21,0607
EURO
22,5861
ALTIN
1.318,07
BIST
5.114,97

Her şey Dahil Neleri Kapsar?

Her şey Dahil Neleri Kapsar?
15.11.2021 14:39
0
A+
A-

Her şey Dahil Neleri Kapsar?

Tüm herkes tatile biraz dinlenmek, nefes almak, eğlenmek, arkadaşlarıyla, ailesiyle veya tek başına güzel vakit geçirmek için gider. Tatile gidildiğinde günlük hayatta yaptığı düşünmek zorunda olduğu birçok şeyi düşünmek istemez. İşte bu tarz bir tatil geçirmek için en uygun yollardan biri her şey dahil bir tatil planlamak olabilir. Eğer otelin belirlediği sınırlar da dikkate alınarak her şey dahil bir tatil paketi seçilirse hiçbir şey düşünmeden, keyifli bir tatil geçirmek mümkün olabilir.

Her şey Dahil Nedir?

Her şey dahil otellerde kullanılan konseptlerden biridir. Daha çok büyük otellerde kullanılan bu konsept otelde konaklamayı ve yeme- içme üzerine dahil olan her şeyi ifade eder. Yani konaklama sürecinde yenen kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalıklar, tüm alkolsüz içecekler ve yerli alkoller konaklama ücretine dahil edilmiştir. Her şey dahil konseptlerde otelin çıkardığı yemekler ve içecekler sınırsız tüketilebilir.

Aktiviteler Ücrete Dahil Mi?

Aktiviteleri genel olarak her şey dahil konseptinde değerlendirmemek gerekir. Farklı otellerin sunmuş olduğu farklı içerikler mevcuttur. Her otel müşterilerine farklı şekillerde olanaklar sunar. Otelin kendi sistemi içerisinde her şey dahil bir tatilde sunduğu aktiviteler ücretli olabildiği gibi, bazı oteller müşterilerine bazı aktiviteleri ücretsiz olarak her şey dahil konsepti içerisinde sunabilir. Bu durumda tatil satın almadan önce veya otele gidildiğinde aktiviteler hakkında bilgi almak ve satın alınan tatille ilgili herhangi bir olumsuz durum yaşanmasının önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Her şey Dahil Konseptinin Sınırları

Bu tatil konseptine yeme- içme ile ilgili her şey dahildir. Ancak bu durumun da belli sınırları vardır. Bazı işletmelerde bazı alkolsüz içecekler her şey dahil fiyatının dışında tutulmuştur. Örneğin taze sıkılmış meyve suları için bazı oteller ödeme talep edebilirler. Bu nedenle her şeyden önce otelin kendi belirlemiş olduğu sınırlar dikkate alınmalıdır. Bunun dışında tüm otellerin sahip olduğu bir saat düzeni vardır ve yemek servisleri bu saatlerde yapılmaktadır. Otele girişte yemek saatleri hakkında bilgi almak daha sonradan ödenmesi gereken ekstra ücretlerin önüne geçmeyi sağlayacaktır.

Oda servisleri ise çoğu zaman ücretli hizmetlerdir. Her şey dahil bir tatil paketi almak oda servislerini içermeyebilir. Odaya istenen yemek ve içeceklerin ücretleri tatilcinin hesabına yazılacaktır.

Sınırları Olmayan Bir Tatil

Sınırların olmadığı bir tatil planlanmak istiyorsa detaylı incelenerek seçilmiş bir her şey dahil konsepti veya ultra her şey dahil konsepti tercih edilebilir. Ultra her şey dahil konseptlerin her şey dahilden farkı 24 saat yeme- içme imkanı sunabilmesidir. Bu konseptte 24 saat boyunca tüm yeme faaliyetlerinden, alkolsüz ve ithal içecekler dahil tüm alkollü içeceklerden yararlanabilme imkanı sunar. Bu konseptte ayrıca odalarda bulunan mini barların içerisindekiler de ücretsizdir ve düzenli olarak mini barlar yenilenmektedir. Bu otellerde çok sayıda ücretli ve ücretsiz aktivite imkanı bulunmaktadır. Otel dışına çıkmadan ekstra hiçbir şey düşünmeden rahat ve konforlu bir tatil geçirmek seçilen uygun konsept ile mümkün olabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.