DOLAR
18,8197
EURO
20,3115
ALTIN
1.128,47
BIST
4.997,63

Hangi Kripto Para Alınmalı 2022

Hangi Kripto Para Alınmalı 2022
17.02.2022 12:28
0
A+
A-

Hangi Kripto Para Alınmalı 2022

2021, kripto para birimleri için birçok önemli gelişmenin olduğu bir yıl olmuştu. Çoğu altcoin, fiyat ve benimseme açısından rekor kırdı. Peki 2022’de kripto piyasasına ne olacak? En iyi analistler ayrıca 2022 yaklaştıkça hangi altcoinlerin toplanabileceğine dair tahminlerde bulundular, bu altcoinlerin hedeflerini ve ne kadar ileri gidebileceklerini paylaştılar. Bu yazımızda sizler için 2022 yılında hangi kripto para alınmalı hakkında bilgiler vereceğiz. Ancak unutmamalısınız ki bu yazı herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

SOL (Solana)

Popüler analistlere göre, ETH rakibi olan SOL (Solana) yükselen bir üçgen modelinden çıkmak için hazırlanmaktadır. Hatta Solana Bitcoin’e karşı güçlü bir ralliyi ateşlemeye hazırdır. SOL/BTC 5.dalga fiyatında ve rallisinin erken saflarında yaklaşık olarak %80’lik bir artış beklenmektedir. Analistlere göre, kripto para piyasası 2022 senesinde yükseliş eğilimi gösterebilir. SOL, 193 dolar bölgesini başarılı şekilde kırabilirse şimdiye kadar olan en yüksek seviyesini geçebilir. Yani Solana, 1000 dolara kadar ulaşabilir; fakat bu durumun yaşanabilmesi için öncelikli olarak kripto pazarının 5 kata ulaşması gerekmektedir. Uzmanlara göre bitcoin piyasası genişlemeye devam ettiği sürece Solana kesinlikle yükselecektir. Diğer bir taraftan CryptoWendyO, SOL’u ı en iyi yardımcı program seçmiştir Şu anda Solana (SOL); Web3, NFT, DeFi, ve oyunda 400’den fazla projeyi desteklemektedir.

DOGE (Dogecoin)

2022 yılında kripto para piyasasında ön plana çıkan diğer bir coin de DOGE’dir. Analistlere göre Dogecoin, 2022 senesinde ralli yaparak yatırımcısını şaşırtacak. Memecoin şimdiye kadar toplam %15.000 kazanç elde etmiştir. Önceki günlerde piyasa değeri açısından ilk 10 içinde yer alan kripto para birimlerinde düşüş olmasına rağmen, Dogecoin yatırımcılarının cüzdanlarının %58’inden fazlası kârlı olmuştur. Analistlere göre Dogecoin yatırımcıları, 2022 yılında büyük bir fırsat yakalayacak. Umut verici bir kripto para olan DOGE, 2021 senesinin başından şimdiye kadar ortalama %2.956,4 oranında artış göstermiştir. Umut verici olmasının sebepleri arasında Mark Cuban ve Elon Musk gibi önemli kripto para yatırımcılarından aldığı destek görülmektedir. Bununla birlikte Dogecoin kurucu ortağı, bakiyesinde 220.000 adet Dogecoin tuttuğunu açıklamıştır. Ayrıca DOGE’in topluluğu Doge Army’den oluşmuş olan gönüllüler, Dogepedia bölümlü internet sitesi yayınlayacak. DOGE vakfı, bunun gibi birçok gelişmeyi 2022 senesinde gerçekleştirmeyi düşünmektedir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) ekosistemi giderek büyüyerek ayakları yere sağlam basan bir projeye dönüşmeye devam etmektedir. Alonzo güncellemesi ile akıllı sözleşmelere uyumlu hale gelen Cardano (ADA), ekosisteminde iyileştirmeler yapmaya devam etmektedir. Yakın bir zamanda yapılan açıklamaya göre, Haskell alternatifi diller ile akıllı sözleşme kodlanabilecektir. Eğer bu tarzdaki iyileştirmeler yapılmaya devam edildiğği taktirde en az SOL kadar geliştiricilerin akınına uğrayabilir. Biliniyor ki Ethereum’un fazla ölçeklendirme problemleri var. Bu durum önümüzdeki senelerde da devam ederse; Cardano, SOL ve AVAX gibi projeler büyüme sağlayabilir. Cardano, 2022 senesinin ilk çeyreği içerisinde 1,72 dolar direncini aştığı taktirde yükselen trende döner. Daha da önemlisi 2,37 dolar olan hedef bölgesini aşması durumunda 5 dolar olan ATH bölgesine de yolculuk başlatabilir.

Polkadot (DOT)

2022 yılında Polkadot da yakın bir şekilde takip edilmesen gereken coinler arasında yer almaktadır. Analistlere göre Polkadot, uzun vadede yatırımcılarına güçlü kazançlar sağlayacaktır. Son birkaç senede DOT’un diğer birinci katman Blockchainler gibi iyi bir performans göstermediği birçok yatırımcı tarafından biliniyor. Fakat aya doğru ulaşabileceği analistler tarafından tahmin ediliyor. 2022 senesinde ATH seviyelerine çıkış gösterebilir. Diğer taraftan, traderlar düşüşlerde alım yaptı. Bu durum Polkadot’un genel direncinin üstüne çıkmasını sağlamıştır. Yani Polkadot 2022 senesinde yatırımcısının yüzünü uzun vadede güldürecek gibi görünüyor.

Aave

Aave (AAVE) uzmanlara göre, 2022 senesinde izlenebilecek bir altcoin projesidir. Analistler, Aave önemli bir indirim ile işlem gördü ve bu nedenle ralliye hazır durumda demiştir. Aave son ATH’den şimdiye yaklaşık %80 oranında düşüş göstermiştir. Ancak yeni bir koşuya hazır durumdadır. Uzmanlara göre, 2022 yılı DeFi’nin yılı olacaktır. Zaten son zamanlardaki yükseliş trendleri bu duruma işaret etmektedir. Aave günlük grafiğinde değer kayıpları yaşıyor. Fakat haftalık ölçekte 300 doları geçme olasılığı vardır. Mevcut fiyatından ortalama %53 oranında uzak olan Aave, 400 dolarlık direncini aşacak gibi görünüyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink fiyatı, 2021 senesinde %113 oranında artış göstermiştir. Usta analistler, LINK fiyatının 2022 senesinde daha da yükseleceğini düşünmektedir. Analistler, Chainlink fiyatında 2022 senesinde 4 kat artış beklediklerini de aktardı. Hatta 100 dolarlık bir seviyeye kadar yükselebilir ve bu duruma şaşırmayız dediler. Bununla birlikte LINK, bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir. Uzmanlar, LINK boğa piyasası destek bandını kırdığı taktirde bir momentum değişimi görülebilir ve hemen sonrasında potansiyel olarak ralliye başlanabilir demiştir.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, bu senenin en parlak yıldızlarından biri olmuştur. İmkânsızı başaran Shiba INU (SHIB), birkaç saatliğine olsa da Dogecoin’i market sıralamasında geride bırakmıştır. Kısa süren tahta oturuşu bile onun başarısına gölge düşürememiştir. Analistlere göre, 2022 senesinde SHIB 0,000055 dolar olan direnç seviyesini aşabilir. Ardından 0,000094 dolar olan hedefini gerçekleştirebilir. Kripto para piyasasında 2022 senesinde daha iyi yatırımlar yapmak için uzman bir firma ile çalışmak size daha çok kar sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.