DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Hangi Coin Alınmalı?

Hangi Coin Alınmalı?
12.09.2022 15:33
0
A+
A-

Hangi Coin Alınmalı?

Hangi coin alınmalı? Sorusu günümüzde oldukça fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bunun nedeni coin dünyasındaki hızlı büyümedir. Coinler zaman içerisinde düşüşler yaşasa da tekrar yükselişe geçmeleri uzun sürmemektedir. Bu aşamada coin piyasasında yer almak isteyen yatırımcıların akıllarında hangi coinin getirisinin yüksek olacağı sorusu dönektedir.

2022 yılı için coinlerdeki hareketlilik baz alınarak bazı coinlerin ön plana çıktığı görülmektedir. Bunları açıklamalarıyla birlikte vermek konunun anlaşılması adına önemlidir. 2022 yılında öne çıkan coinler aşağıdaki şekildeki gibidir:

  • Cardano (ADA): Cardano Etherum’un kurucu ortağı tarafından kurulmuştur. Sıklıkla tercih edilmesinin en önemli nedeni sıfır bütçe ile  finansal işlemleri yapabilme olanağı vermesidir. Ayrıca bir blok zinciri şeklinde kurulmuştur. ADA, fiyatları hızlı bir şekilde devam etmektedir.
  • WazirX (WRX): Hindistan’da kurulan bu coin Hintli yatırımcıların sorunsuz bir yatırım yapmasına olanak sağlamaktadır. Düşük işlem ücretleri sunduğu için yatırımcıların en fazla tercih ettiği coinler arasında yer almaktadır.
  • Chainlink (LINK): Kripto paralardan ziyade geleneksel hisse senedi şeklinde bir işleyiş göstermektedir. Etkili kullanım ve işlevsellik açısından son derece gelişmiştir. Güvenliği bir yatırıma sağladığı olanak sayesinde yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.
  • Solana (SOL): Hızlı ve ölçeklendirilebilir yeni bir blok zinciri olarak karşımıza çıkmaktadır. O kadar hızlıdır ki saniyede 50.000 işlemin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca işlem ücretleri de oldukça düşüktür.

Hangi coin alınmalı? Sorusunun güncellik açısından ele alarak 2022 yılı için öne çıkan coinlere değinilmiştir.

Coin Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Coin seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlar aşağıdaki gibidir:

  • Coin yatırımı yaparken ilk dikkat edilmesi gereken konu projenin white paper’ı olmalıdır. White paper, kripto para piyasasında çözülmeyi bekleyen soruların yer aldığı, bu sorulara karşı kripto para piyasasının bulduğu çözümleri ve kripto para piyasasının işleyiş stratejileri ile konuların yer aldığı belgeye denmektedir.
  • Kripto para projesinin arkasındaki ekibin incelenmesi gerekmektedir. Yani projeyi yöneten ekip kim ya da bu ekibin yöneticisi kimler gibi sorularla ekip incelenmesi yapılmalıdır.
  • Coin alırken belki de en önemli olan unsur zamanlama ve yatırım analizi yapmaktır Coinlerin hangi zamanda alındığına dikkat etmek başarı açısından oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Coin almak için borsa seçimi oldukça önemlidir.
  • Coin arzına dikkat etmek gerekmektedir.
  • Coinler de gelecek planlaması yapmak oldukça önemlidir.

Coin seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Sorusu bu piyasaya yeni girecek olan yatırımcılar açısından oldukça önemli bir konudur.

Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Kripto para piyasası günümüzde oldukça geniş yer kaplamaktadır. Bu piyasada yatırım yapmak isteyen kişiler için bu ilk başta karmaşık gözükse de iki adımda bunu daha kolay bir hale getirmek mümkündür. Bunlardan ilki, yatırım yapılmadan önce çok detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. İşin zor ve zaman alan kısmı budur. Coinlerin geçmişten günümüze fiyatları incelenmelidir. Hangi coinin alınacağına karar vermek hem bir bilim hem de bir sanattır. İkincisi ise, portföy oluşturmaktır. Hangi coin alınacağına karar verildikten sonra kolay kısım portföy oluşturmaktır.

Kripto para yatırımı nasıl yapılır? Sorusu üzerine görülecektir ki bu piyasada yatırım yapmak internet üzerinden alışveriş yapmak gibidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.