DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Hangi Altcoinler Yükselebilir?

Hangi Altcoinler Yükselebilir?
10.12.2021 11:47
0
A+
A-

Hangi Altcoinler Yükselebilir?

Hangi altcoinler yükselebilir? Sorusunun sıkça sorulduğu son zamanlarda Bitcoin (BTC) tipik olarak kripto para medyasında aslan payını alır ancak bununla birlikte, 2009’da ilk Bitcoin işleminin tamamlanmasından bu yana, binlerce başka kripto para birimi ortaya çıktı ve yatırımcılar için kafa karıştırıcı bir manzara yaratmaktadır. Bazı altcoinler, onları Bitcoin’den farklılaştıran veya iyileştiren benzersiz bir teknolojiye sahiptir. Diğerleri sadece popüler dijital para markaları ve viral sosyal medya ürünleridir. Altcoinlere yatırım yapmak riskli bir girişimdir, ancak kripto piyasasındaki aşırı oynaklık göz önüne alındığında çok kazançlı da olabilir. İşte satın alınabilecek en iyi altcoinler:

Ethereum (ETH)

Polkadot (DOT)

Dogecoin (DOGE)

Litecoin (LTC)

Shiba Inu (SHIB)

Safe Moon (SAFEMOON)

Solana (SOL)

Ethereum (ETH)

Ethereum, Bitcoin’e açık ara en büyük ve en popüler alternatiftir, ancak tamamen farklı bir amaç düşünülerek inşa edilmiştir. Merkezi olmayan ağ, akıllı sözleşmeleri ilk tanıtan ağ oldu: blok zincir platformlarının merkezi olmayan uygulamaları veya dApp’leri çalıştırmasını sağlayan kod. State of the dApps web sitesine göre şu anda 2.889 Ethereum dApps var. Ağ, oyun, kumar, sosyalleşme ve hatta merkezi olmayan finans veya DeFi için dApp’leri içerir. Çoğu mantar olmayan belirteçler veya NFT’ler de Ethereum ağına dayanır ve Ethereum’u tartışmasız dünyadaki en işlevsel ve kullanışlı blok zinciri haline getirir.

Solana (SOL)

Ethereum ile karşılaştırıldığında, Solana kripto alanında nispeten yeni. Bununla birlikte, kripto para biriminin popülaritesi hızla arttı ve Solana’yı dünyanın dördüncü en değerli kriptosu haline getirdi. Solana ayrıca dApp’leri ve NFT’leri de destekliyor, ancak bu noktada ağda yalnızca 350 kadar projeye sahip olduğunu iddia ediyor. Solana’nın benzersiz geçmiş kanıtı veya PoH ve hisse kanıtı veya PoS işlem doğrulama modelleri kombinasyonu, Ethereum’un çalışma kanıtı veya PoW modelinden çok daha hızlıdır. Solana ayrıca Ethereum’dan daha düşük ücretlere sahiptir ve benzersiz doğrulama süreci PoW modellerinden çok daha az enerji kullanır, bu da onu Bitcoin ve Ethereum’dan daha yeşil bir kripto yapar.

Polkadot (DOT)

Polkadot blok zinciri 2020’de piyasaya sürüldü ve Ethereum kurucularından  Gavin Wood tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen kripto paralardandır. Polkadot, yapılan işlemlerin kalıcı olarak işlendiği bir ana ağ blok zinciri tarafından işletmektedir. Eşsiz özelliği, ana zincirle aynı güvenlik önlemlerinden yararlanmaya devam ederken özelleştirilebilen, kullanıcı tarafından oluşturulan blok zincirler olan sözde para zincirleridir. Kullanıcılar, ana zincir ek bilgi işlem kaynakları gerektirmeden farklı kullanımlar için farklı para zincirleri özelleştirebilir. Pratik anlamda, Polkadot sistemi, yatırımcıların bir borsaya güvenmek zorunda kalmadan doğrudan Ethereum için Bitcoin ticareti yapmasına izin verebilir.

Dogecoin (DOGE)

Hangi altcoinler yükselebilir? Sorusunun belki en güçlü adaylarından biri olan Dogecoin, 2013 yılında Bitcoin’in bir parodisi olarak kuruldu. Dogecoin kripto para birimi, büyük ölçüde Shiba Inu köpek maskotu sayesinde 2020’de oldukça popüler oldu. Dogecoin bir sosyal medya fenomeni haline geldi, ancak kripto para birimi iş dünyasındaki bazı ağır darbelerin de hedefi haline geldi. Tesla Inc. (TSLA) CEO’su Elon Musk bir Dogecoin yatırımcısıdır ve Dogecoin sistem verimliliğini artırmak için geliştiricilerle birlikte çalıştığını iddia etmektedir. Milyarder girişimci Mark Cuban’ın bir kripto birimi olarak Dogecoin’i “en güçlü” kripto para birimi olarak değerlendirmesi Dogecoin’in yatırımcılar nezrinde daha güvenilir olarak değerlendirilmesini sağladı.

Litecoin (LTC)

Litecoin, 2011 yılında, şu anda kripto değişim şirketi Coinbase Global Inc. (COIN) için çalışan eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından oluşturuldu. Lee, altın için gümüş ne ise Bitcoin için de Litecoin’i yarattı. Litecoin’in Bitcoin ile karşılaştırıldığında bu kripto paraya göre en büyük avantajı, işlem onay sürelerin daha kısa olmasına izin veren daha hızlı blok oluşturma süresidir. AMC Entertainment Holdings Inc. (AMC) kısa süre önce, 2021’in sonuna kadar Litecoin ve diğer kriptoları ödeme olarak kabul etmeye zorladığını ve potansiyel olarak Litecoin’in ayak izini genişlettiğini söyledi. Litecoin’in fiyatı son üç yılda %450’den fazla arttı, ancak kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum gibi yüksek uçan rakiplere karşı önemli pazar payını kaybetti.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin gibi, Shiba Inu’nun başarısı da öncelikle adı ve logosu dahil olmak üzere markalaşmasının bir kanıtıdır. Shiba Inu, Ağustos 2020’de kuruldu. Temmuz 2021’de geliştiricileri, kullanıcı topluluğu için finansal hizmetler sağlayan ShibaSwap merkezi olmayan alışverişini başlattı. ShibaSwap dışında, Shiba Inu sınırlı işlevselliğe sahiptir. Cryptwerk’e göre kripto para, yalnızca 371 küresel tüccarda ödeme olarak kabul ediliyor. Karşılaştırıldığında, Bitcoin 7.600’den fazla tüccar tarafından kabul edilmektedir. Popüler ticaret uygulaması Robinhood Markets Inc.’in (HOOD) Shiba Inu’yu listelemesini isteyen bir Change.org dilekçesi 540.000’den fazla imzaya sahip, ancak Robinhood henüz Shiba Inu ticaretini eklemedi.

SafeMoon (SAFEMOON)

SafeMoon, Mart 2021’de piyasaya sürüldü ve piyasaya sürülmesinden sonraki haftalarda fiyatı hızla fırlayarak zirveye vurdu. SafeMoon, uzun vadeli yatırımları teşvik etmek ve satışı caydırmak için tasarlanmıştır. Satıcılardan %10 ücret alınır ve bu ücretin bir kısmı mevcut yatırımcılara iade edilir. Bu sistem, yatırımcıların sahip oldukları varlıklardan pasif gelir elde etmelerini sağlar. Dogecoin gibi, SafeMoon da Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy ve sosyal medya fenomeni Jake Paul dahil olmak üzere bazı yüksek profilli ünlülerin desteğini aldı. Yatırımcılar, SafeMoon V2’nin yaklaşmakta olan lansmanının, kriptonun Nisan ayındaki yüksek seviyelerden önemli bir geri çekilmenin ardından ivmesini yeniden kazanmasına yardımcı olacağını umuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.