DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

Gönüllü Öğretmenler Hatay’da Öğrenciler için Eğitim Merkezi Kurdu

Gönüllü Öğretmenler Hatay’da Öğrenciler için Eğitim Merkezi Kurdu
26.05.2023 01:59
0
A+
A-

Hatay Depremi Sonrası Gönüllü Öğretmenlerin Özverili Çabaları

Depremin en fazla etkilediği kent Hatay’da, yaşanan yıkımın ardından hayatın normale dönmesi için büyük çaba harcanıyor. Bu çabalarda önemli bir rol üstlenen gönüllü öğretmenler, depremzedelerin yaralarını sarmak için özveriyle çalışıyor.

Deprem, Hatay’ı Derinden Sarsıyor

6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem, Hatay’da büyük tahribata yol açtı. Yaşam alanları başta olmak üzere hastaneler, ibadethaneler ve eğitim kurumları yerle bir oldu. Ancak bu zorlu süreçte, Kolektif Koordinasyon Derneği öncülüğünde toplanan gönüllü öğretmenler, yardımların da desteğiyle 700’e yakın öğrenciye eğitim sağlayacak bir çadır kampüsü kurdu.

Gönüllü Öğretmenler Hatay'da Öğrenciler için Eğitim Merkezi Kurdu

Çadır Eğitim Merkezi Depremzedelere Umut Veriyor

Samandağ ilçesinde kurulan çadır eğitim merkezi, depremzede çocuklara sadece eğitim değil, aynı zamanda psikolojik destek sunuyor. Özel sektörden gönüllü öğretmenler tarafından verilen eğitimlerle öğrenciler, hem lise hem de üniversiteye hazırlanma imkanı buluyor. Eğitim merkezi, ayrıca özel eğitim ve okul öncesi eğitim sınıflarına da ev sahipliği yapıyor. Sinema, oyun alanı ve yemekhane gibi birimler de depremzedelerin hizmetine sunulmuş durumda.

Gönüllü Öğretmenler Çift Görevde

Depremzedelerin eğitimine katkıda bulunan gönüllü öğretmenler, bir yandan derslere girerken diğer yandan da kamu personeli sınavlarına hazırlanıyor. Bu fedakar öğretmenler, öğrencilerin başarılarından başka bir karşılık beklemediklerini ifade ediyor. Öğrenciler ise tüm zorluklara rağmen hayatın devam ettiğini ve başarılarını gönüllü öğretmenlere borçlu olduklarını dile getiriyor.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.