DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Gelecek Vaat Eden Altcoinler

Gelecek Vaat Eden Altcoinler
07.02.2022 04:00
0
A+
A-

Gelecek Vaat Eden Altcoinler

Gelecek vaat eden altcoinler 2021 yılı geride bıraktığımız süreçte coin dünyasında durdurulamaz bir aktiflikte söz konusu oldu. 2022 yılının ilk haftalarında dünya genelinde yaşanan belirli aksaklıklara göre coin varlıklarda etkilendi. Bitcoin son zamanların en düşük seviyelerine geriledi. Bu da altcoinlerde hızlı düşüşlere neden oldu. Herkesin ayı sezonu mu geliyor dediği zamanda Bitcoin ve bazı altcoinler yeniden atak yaptı ve 2022 yılı beklenen meta boğa yılı başlamış oldu. Peki, bu süreçte hangi coinler alınmalı ya da hangi coinlerden uzak durulmalı? 2022 yılında kar ve kazanç durumumuzu etkileyecek gelecek vaat eden altcoinler hangileridir birlikte inceleyelim.

Gelecek Vadeden Coinler Nasıl Belirlenir?

Gelecek vadeden coinler aslında yatırımcısından yatırıcıya göre değişmektedir. Kripto para uzmanlarının kendilerine ait listeleri bulunmaktadır. Bu listeler direnç seviyeleri, coinlerin projeleri, yapacağı anlaşmalar, daha önceki grafikleri incelenerek belirlenmektedir. Bundan dolayı herkesin öznel bir listesi bulunmaktadır dersek doğru olacaktır. Bu listeleri inceleyerek beğendiğiniz token ya da coinlerden kendinize bir liste hazırlayabilirsiniz. Yatırım yapmadan evvel bu araştırmaları yapmanız sizleri daha güvenli bir yatırıma sevk eder.

Gelecek vaat eden altcoinler listemize genelde bol sıfırlı ve sizlere daha çok kazanç sağlayacak coin ve tokenlere göre listeleme yaptık ancak daha güvenli yatırım arıyorum diyorsanız güçlü projeler ile adını duyuran diğer coinleri de listeleyeceğiz.

2022 Yılında Gelecek Vadeden Coinler

2022 yılında büyük kazançlar beklenen coinleri tüm analistlerin raporlarını inceleyerek belirledik. Bu coinleri şu şekilde listeledik;

IMMUTABLE X (IMX)

Listemize hacmi 631.502.219 TL ve fiyatı 49,88 TL olan IMX ile başlayalım. IMX, Ethereum ağında kayıtlı NFT için getirilen Layer Two ölçekleme çözümü olarak kullanılmaktadır. Bu coin son zamanlarda birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. IMX üzerinde trading yapılan veya yaratılan bir NFT ile %100 oranında karbon nötr olarak çalışmasıdır. Bu coin için yapılan analist yorumlarına göre IMX fiyatının 2025 yılında 9,41 Dolar yükselebileceği yönündedir. 2028 uzak yıl hedef ise 20,11 dolar civarında olacaktır.

DOGE COIN (DOGE)

2022 yılının ilk ayında belki de en büyük düşüklüğü gösteren coinler arasında DOGE sayılmaktadır. 2021 yılında büyük yükselişler gösterdi. Elon Musk tarafından sürekli desteklenen bu coin için 2021 yılında attığı bir tweet ile 2022 yılı DOGE yılı olacak demişti. Ancak DOGE hala kendisinden beklenen yükselişi gösteremedi. Şu anda 0,1694 olan DOGE bakalım bir sıfır daha silip yatırımcısına kazandıracak mı?

STACKS (STX)

Gelecek vaat eden altcoinler listemizde 21,51 TL fiyatlaması ile STX bulunmaktadır. Bitcoin programlanabilmesi için kullanılan bir projedir. Bitcoin tüm potansiyelinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu coin ayrıca Web 3.0 coinler arasında sayılmaktadır. Bu coin uzun vade düşünen kripto yatırımcıları için önerilebilir. STC bir yıl içerisinde %42’lik artış göstermesi ön görülmektedir.

The GRAPH (GRT)

7,44 TL fiyatlaması ile GRT, Blockchain verilerini kolayca erişmek amacı ile geliştirilen bir coin projesidir. GRT de Web 3.0 coinlerindendir. Coin analistlerine göre GRT fiyatı 2025 yılında 1,76 dolara kadar artması beklenilmektedir. Wallet Investor analistlerin yorumlarına göre ise bu coinde düşüş olacaktır ve 2023 yılında 0,0875 dolar civarında olacaktır.

The SANDBOX (SAND)

64,24 TL sıralaması ile cüzdanınızda olması gereken bir coin SAND, 2021 yılının son aylarında çok büyük çıkışlar gösterdi. Topluluk odaklı ve merkeziyetsiz olan bir oyun ekosistemi olarak kurulmuştur. Neredeyse 50’den fazla ortaklığı bulunmaktadır. SANDBOX fiyatının 18,19 dolara ulaşılması beklenilmektedir.

DECENTRALAND (MANA)

Geleceği vaat eden altcoin sıralamasında bir başka meta verse coini olan MANA, 38,37 TL fiyatı ile yer almaktadır. Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir coindir. Sanal gerçeklik platformu olarak kullanılmaktadır. 2021 sonunda parti düzenleyen Meta verse coini MANA, önümüzdeki yıl yeniden parti düzenlemeye karar vermiştir. Samsung ile yaptıkları anlaşmanın ardından MANA kısa sürede büyük yükselişler gösterdi ve 2025 yılında 11,7 dolar olması beklenilmektedir.

RADIO CACA (RACA)

2021 yılın son ayında büyük bir çıkış gösteren RACA, şu anda BTC den kaynaklı büyük düşüş gösterdi ancak 2022 yılında yeniden yükseliş göstermesi beklenilmektedir. Örneğin; ünlü borsalarda listelenmesi bu coini değerini ve arzını arttıracaktır.

CEEK ve ZIG

Ülkemizde de bazı ünlü kripto borsalarda listelenen bu iki coin gelecek vaat eden altcoinler listemizde yer almaktadır. Bol sıfırlı olmaları ile sizlere daha fazla kazanç getiren bu coinleri şu anda fiyatları düşüşte iken alabilirsiniz.

NEAR PROTOCOL (NEAR)

164,83 TL ile coinmarketcap sıralamasında 24.sırada yer alan bir coindir NEAR. WEB 3.0 benimsenmesinin önündeki engelleri kaldırmayı da hedeflemektedir. Merkeziyetsiz bir uygulama platformu olarak kullanılmaktadır. Analistlere göre NEAR, en geç 5 yıl içerisinde yatırımcısına %202 oranında bir kazanç sağlanmaktadır.

POLYGON (MATIC)

2022 yılında MATIC yılı olacağı Twitter da analist yapan birçok kripto uzmanına göre fiyatının 5 yıl içerisinde 5 Dolara kadar yükseleceği düşünülmektedir. Uzun vadede yatırım düşünen kişiler için harika bir coindir. 5 yıllık hedefte 11 dolar ulaşması da beklenilmektedir.

2022 yılında gelecek vaat eden diğer güçlü coinler ise STARATLAS, SHIBA INU, STORJ, FILECOIN, FLOKI, BABYDOGE, DOGELON, HAMSTER, POLKADOT, ENJIN gibi coinleri ve tokenleri de inceleyebilirsiniz.

Fiyatları yüksek ama yatırımcısına hala çok kazandıran gelecek vaat eden altcoinler ise;

  • AXIE INFINITY (AXS)
  • AVALANCHE (AVAX)
  • MAKER (MKR)
  • COMPOUND (COMP)
  • TERRA (LUNA)
  • SOLANA (SOL)
  • COSMOS (ATOM)
  • ETHEREUM (ETH)

Yukarıda bahsi geçen tüm token ve coinler yatırım tavsiyesi değildir. Bu coinlere yatırım yapmak için kendi kararlarınızı veriniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.