DOLAR
19,1770
EURO
20,9392
ALTIN
1.220,08
BIST
4.896,07

Geleceği Parlak Coinler

Geleceği Parlak Coinler
09.05.2022 20:51
0
A+
A-

Geleceği Parlak Coinler

Geleceği parlak coinler, 2022 yılında birçok kripto yatırımcısı tarafından araştırılan bir konu olmaktadır. 2021 yılındaki başarılı performansının ardından dünya çapında birçok insan da kripto varlıklar almaya yöneldi.

2022 yılında da ünlü analistlerine “Bullish Year” beklentileri ardından gözler kripto varlıklarda hangi coinlerin geleceklerinin parlak olacağına çevrildi. Ancak kripto varlıklarda henüz beklenen ralli gerçekleşmedi. Bunun birçok nedeni olabilir. Örneğin; korona kaynaklı varyantlar artması, bazı ülkelerde kısmi anlamda kapanmalar olması, müzakere süreçlerinde BM, AB vb. Uluslararası kuruluşların henüz tam anlamıyla olayı çözmeye yönelik adım atmaması, küresel anlamda petrol ve enerji fiyatlarının yükselmesi, yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri altın, gümüş gibi değerli madenlere yönelmesi, FED faiz kararları sayılmaktadır. ABD borsalarındaki durumların da Bitcoin üzerinde etkisi olduğu düşünülmektedir. Nasdaq üzerindeki olumlu haberlerin yakında Bitcoin’e de olumlu anlamda etkileyeceği de beklenilmektedir.

2021 Aralık ayının sonu ve 2022 yılını neredeyse 4.ayını dahi geride bıraktığımız bu dönemde Bitcoin sert düşüşler yaşadı. “Bullish market” sözlerinin yerine “Bearish Market” zamanında mıyız soruları sorulmaya başlandı. Birçok yatırımcı yüksek fiyatlar ile üstlerde kaldı. Ancak ünlü analistlere göre bu süreç aslında olması gereken bir düzeltme süreci yani kripto camiasındaki tabir ile “Short Term Bear of the Bullish Market”. Bunun manası ise kripto camiası büyük bir boğa sezonuna hazırlanırken sadece kısa dönem bir ayı sezonu ile düzeltmeye gitmektedir. Bu süreçte Bitcoin 34.000 dolara kadar düşerken ne yazık ki birçok altcoin ise neredeyse çıkış fiyatlarına kadar düştü. Peki, bu dönem ne zaman bitecek ya da şu anda düşük fiyatlarda iken geleceği parlak coinler hangileri olacak?

Geleceği Olan Altcoinler

Bitcoin son zamanların en düşük seviyelerinde işlem görürken günlük kapanışta 40.801,13 dolar oldu. Yazının yazıldığı andaki güncel fiyatı 41.650 dolar. Bitcoin grafiği incelediğimiz zaman vadeli işlem fonlama oranını yeniden resetlediğini de görmekteyiz. Bu zaten toparlama aşamasında olan altcoinlerde ise adeta yükseliş haberi oldu. Birçok altcoin aralık ayındaki fiyatlarına geri geldi. Bu süreçte yatırımcıların merak ettiği geleceği parlak coinler hangileri olacağı yönünde? Bu kısımda bazı ünlü analistlerin yapmış oldukları haftalık incelemeleri bazı kripto varlıkları inceleyeceğiz ancak söz konusu coinlerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım danışmanlığı amacı ile bu yazı ele alınmamıştır. Ünlü analistlerin grafikleri incelediğimiz vakit bazı coinler için geleceği parlak coinler diye adlandırdıkları görmekteyiz. Bu coinlerin bazıları gem coin yani henüz piyasada değeri düşük ama gelecekte tıpkı diğer yüksek coinler gibi olabilen potansiyeli taşıyanlar, bir diğerleri hali hazırda güçlü projeler ile fiyatlarını daha da yükseltmesi beklenenler ve son olarak geleceğin Bitcoin’i, Ethereum, Doge, Ripple olarak lanse edilen coinler olarak 3 aşamada ele alacağız. Şimdi birlikte geleceği olan altcoin ve tokenleri birlikte inceleyelim.

Geleceği Parlak Gem Coinler

Yazılarımızı takip eden birçok insan anımsayacak ki bir zamanlar SHIBA coini bir gem coin projesi olarak ele almıştık. Değeri 0,00000000000001 lerde olan SHIBA INU, 2021 yılına adeta damga vurdu ve şu anda Bitcoin genel düşüşte bile kolayca toparlanan bir coin oldu. Yazının ele alındığı saatlerde 1 SHIB değeri 0,00002524 dolar değerinde iken yıl içerisinde ise bu fiyat 0,00005060 gibi değerleri buldu. SHIBA INU, yatırımcısına kısa sürede milyonlar kazandıran gem coinlerden sadece birisi. Unutulmamalıdır ki Bitcoin dâhil olmak üzere birçok altcoin bir zamanlar gem coin olarak hayatımıza girdi. 2022 yılı içerisinde ünlü analistlerden, sosyal medya platformları üzerinde konuşan konulara ve destekçilerine bakılarda bu yıl için geleceği parlak coinler gem olarak;

 • ZIG
 • RACA
 • FLOKI
 • CEEK
 • JASMY
 • DOGELON
 • BABYDOGE
 • NFT
 • ROSE
 • LINA
 • OCEAN
 • REV
 • BNS
 • TEL
 • XPR
 • BTT
 • WIN
 • 1EARTH

Gibi coinler arasında olacaktır. Bu coinler arasında yatırım yapmak istediklerinizi araştırarak geleceği olan altcoinleri ve tokenleri sepetinizde bulundurabilirsiniz. Unutmayın gem coinler her zaman uzun vadede daha fazla kazandırmaktadır.

Güçlü Projelerde Yer Alan Geleceği Parlak Coinler

Kripto camiasında alım satım yapan herkes “metaverse projeleri” “meme/köpek coinler” gibi projeleri duymuştur. İki farklı ve güçlü proje içerisinde yer alan birçok coin bulunmaktadır. Ancak bunlardan hangileri geleceği parlak coinler arasındadır?

Kripto para camiasında metaverse coinlerine tüm analistler olumlu olarak bakmaktadır. Bu projenin ucundan, kıyısından adı geçen bir coin saniyeler içerisinde ATH yapabilmektedir. Örneğin; Microsoft ile anlaşma yapan CEEK, Samsung ile anlaşan MANA birer metaverse coinidir. Ancak sadece bunlar da değil meta verse içerisinde geleceği parlak coinler;

 • FILECOIN
 • MANA
 • SAND
 • STORJ
 • STAR ATLAS
 • CEEK

Geleceğin En Güçlü Altcoinleri

Geleceği parlak coinler arasında insanlar ATH yapması ya da yükselmesi daha garanti kripto varlıklara yönelmeyi daha çok istemektedir. Bunlar kripto camiasında kendisini ispatlamış aynı zaman da büyük uluslararası şirketler ile de anlaşmalar yapan en bilindik kripto varlıklardır. Örneğin; Ethereum, Doge coin, Solana, Terra Luna, Ripple, Decentraland, Stellar Lumens, Polkadot, Polygon, Enjin gibi coinlerdir. Şu anda Bitcoin’de yaşanan sert düşüşten dolayı fiyatları hala normale dönmeyen bu coinler kriptocuların sepetlerinde mutlaka yer almaktadır. 2022 yılında ATH yapması beklenen, yani yüksek mumlar dikmesi beklenen altcoin ve tokenler;

Filecoin (FIL)

Radıo Caca (RACA)

Dogecoin (DOGE)

Shıba INU (SHIB)

Terra Luna (LUNA)

Cosmos (ATOM)

Polkadot (DOT)

Terra Luna (LUNA)

Ceek VR (CEEK)

FlokiINU (FLOKI)

Zıgnaly (ZIG)

Star Atlas (ATLAS)

Storj (STORJ)

Enjın (ENJ)

VET

LINK

GALA

JASMY

ZIL

NEAR

APE

Kripto varlıklar dünyasındaki son gelişmeleri sizler için derledik. Sizlerde yukarıdaki coinleri araştırabilir, yatırımlarınızı yaparken daha emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz. İlgili diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz. Kripto camiasında yer alan son dakika gelişmeleri incelemek için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.