DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in mirası eridi, 2022 senesinde 70 milyar dolar kaybetti!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in mirası eridi, 2022 senesinde 70 milyar dolar kaybetti!
20.09.2022 19:05
0
A+
A-

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in mirası eridi, 2022 senesinde 70 milyar dolar kaybetti!

2022 seneyi dünya genelinde süratle yükselen enflasyon sebebiyle ekonomik anlamda ciddi krizlere sahne oldu. Tüm dünyada sezilen küresel enflasyonun tesirleri ile insanlar ekonomik anlamda zorlanırken, dünyanın en zenginleri listesinde yer alan adların kayıpları da aynı oranlarda, dudak uçuklatan türden oldu.

Bloomberg milyarderler listesinde yer alan en zengin adların neredeyse tamamı 2022 seneyi genelinde ciddi kayıplar yaşarken, bu süreçten en hasarlı çıkan adlardan biri de adını geçtiğimiz sene “Meta” olarak değiştiren Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg oldu. Dünyanın rakamlı zenginleri arasında bulunan Zuckerberg, mirasından 70 milyar dolar kaybetti ve dünyanın en zenginleri listesinde 20. sıraya kadar geriledi. İşte ayrıntılar…

MARK ZUCKERBERG’İN MİRASI YÜZDE 55 ERİDİ!

Bloomberg milyarderler endeksine göre Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2022 senesine 125 milyar dolarlık şahsi mirasıyla başladı. Ancak yılbaşından bu yana Zuckerberg’in mirası takribî %55 oranda eksildi ve ünlü CEO’nun mirası 55,3 milyar dolara kadar geriledi. Öte yandan Forbes ise Mark Zıuckerberg’in mirasını 53,4 milyar dolar olarak tanımladı.

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Oculus’un sahibi olan Mark Zuckerberg, bu platformların bağlı olduğu çatı işletmeyi Facebook’un adını geçen sene “Meta” olarak değiştirmişti. Böylece işletme, Metaverse’e odaklandığını göstermişti. Ancak bu adımdan bu yana Zuckerberg sallantılı bir süreç geçirdi ve bu süreçte Facebook’un günlük 1 milyon faal kullanıcı kaybetmesi de ünlü CEO’ya ciddi bir darbe oldu.

LİSTENİN TEPESİNDE KİMLER VAR?

Bloomberg milyarderler endeksine göre Mark Zuckerberg listede 20. sıraya kadar geriledi ancak listenin ilk sıralarında tanıdık adlar kalmaya devam etti. Buna göre listenin en tepesinde yer alan adlar sırasıyla Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Hintli iş insanı sanayici Gautam Adani, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Fransız iş insanı Bernard Arnault ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.