Ev hanımlarına evden para kazanma taktikleri

Ev hanımlarına evden para kazanma taktikleri

Evlere iş veren firmaları takip edebilirsiniz. Kozmetik alanında ürün satışı yapabilirsiniz.

 • Giriş

  2020-10-23 14:54:19
 • Son Güncelleme

  2020-10-23 14:54:19
 • ABONE OL

Ev hanımları vakitlerinin çoğunu evde , ev işleri yaparak geçirir. Çoğu ev hanımı evden çalışmanın hayalini kurar; bazılarıysa ufak çaplı işleri boş vakitlerinde yapar ve buradan aile bütçesine katkı sağlar.
Birçok insan; bir işyerine bağlı olmadan çalışılmayacağı ön yargısına sahiptir. Evden çalışılmayacağı düşüncesi yanlıştır. Bunun sürdürülebilir olmadığı düşüncesi de yanlıştır. Birçok kadın yaşadığı bölgeyi tanıyarak ve sadece evden çalışarak geçimini sağlamaktadır. Evden çalışmanın gerçek tanımı :(maaşlı bir yerde, sabit olmayan bir çalışma şekli). Bu çalışmanın illaki evin içinde olması şart değil. Zaten evde hiçbir hazırlık ve sermaye olmadan yapılabilecek çok az şey vardır.

Ev hanımları neden evden çalışamaz


Evden çalışmak bu kadar zor olmadığı halde neden ev hanımları yeterince aktif olamıyorlar. Ev hanımlarının iş tutamamasının önünde ki en büyük engel ailede ki durumudur. Evin bütün aile bireyleri onun eline bakar. Oysa bir insanın iki eli var, insanın aynı anda hem yemek yapıp hem temizlik yapması; hem de üretken olması imkansızdır.

Bu sebeple, çalışmak isteyen bayanlar kendi kararlarına öncelik tanımalıdır. Çalışma hakkında ailesinden beklentilerini, aile bireyleriyle konuşmalıdır. Evde düzen olması ve herkesin görevlerini bilmesi; evden çalışmak isteyen bayanlar için mükemmel zamanı oluşturacaktır.


Evden çalışmayı imkansızlaştıran bir diğer etkende sosyal medya ve tv bağımlılığıdır. Eğer evden çalışmaya karar verdiyseniz telefonla ve televizyonla aranıza mesafe koymanızın zamanı gelmiştir.

Evden çalışmanın altın kuralları


Disiplin:Disiplin olmadan hiçbir iş süreklilik kazanmaz. Eğer bir hedefiniz varsa kararlı olmak, ilerlemeye azim göstermek, geri adım atmamak ve taviz vermemek disiplinin temellerini oluşturuyor.


Öngörü:Çevrenizde olup bitenlere duyarlı olun. Bu durumlardan kendinize iş imkanı çıkarın. Mesela mevsimsel değişimler, kırsal bölgelerde tarım işçisi ihtiyacı meydana getiriyor. Köye gidip geliyorsanız yöresel ürünlerden yanınızda bolca getirip şehirde komşulara, esnafa, tanıdıklara ve arkadaşlara bu ürünleri satabilirsiniz. Eğer bir köyünüz yoksa üzülmeyin yerel satıcıları internetten araştırıp onlardan toplu ürün alarak aynı şekilde üstüne kârınızı koyup satabilirsiniz.

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

 

 • Evde kışın atkı bere yapabilirsiniz yazınsa kış için hazırlık yapabilirsiniz. Ürünlerinizi hazır ambalajlarla cazip hale getirip internetten satışa koyabilirsiniz.
 • Evde kendinize küçük bir atölye çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Dikiş yapmayı seviyorsanız Toptancılardan ucuz kumaşlar alıp bunlardan etek, gömlek , pijama yapıp yakın çevrenize veya başka yerlere satabilirsiniz.
 • Eğer daha prestijli bir iş yapmak istiyorsanız. İnternette trendleri takip edip kendinize bir iş modeli oluşturabilirsiniz.
 • Birçok kadın üniversitelerin yüksek bölümlerinden mezun olduğu ve güzel mevkilerde iş yapma imkanına sahip olduğu halde ailesini yalnız bırakmak istemez. Çocuklarını kendisi büyütmeye karar verir. Eğer halihazırda parlak bir akademik geçmişiniz ve iş tecrübeniz varsa fikirleriniz hayata geçirmekten korkmayın. En kötü başarısızlık, hiç denememekten iyidir.
 • Evden çalışmanın en avantajlı yönü yapılmayanları fark edebilmektir. Mesela bir sektörde ki açığı bulup onu kapatabilirsiniz. “Tarım için gübre, değişik mantar türleri yetiştiriciliği gibi”
 • Evlere iş veren firmaları takip edebilirsiniz.
 • Kozmetik alanında ürün satışı yapabilirsiniz.
 • Günlük saatlik ev işlerine gidebilirsiniz. Ofis temizliği, çocuk bakımı gibi.

-Genç veya yaşlı olmak kadın veya engelli olmak çalışmak için bir engel değildir.

Eğer sizde ne yapacağınız konusunda kararsızsanız önce bu işi ne kadar istediğinize karar verin. Kendi potansiyelinizi en iyi şekilde ortaya koyabileceğiniz bir fikir bulun. Eğer bir fikir size çok uzak görünüyorsa ona ulaşmak için daha basit ve risksiz yollar deneyin. Eğer bir konfeksiyon kurmak istiyorsanız önce iki makineyle başlayın evinizin yakınında küçük bir dükkan tutup , konfeksiyonlardan fason iş alın. Elinizde sermayeniz varsa bunu işe yatırmadan önce mutlaka size geri dönüşünü tahlil edin.


Hızlı tüketim ürünlerini bulup; bunlar için pratik fikirler üretmekte kazançlı iş fikirlerindendir. Mesela son dönemlerde çıkan maske kutuları, değişik şekillerde ortaya çıkan dezenfektan kutuları , maske tutacakları bu düşünceyle yani ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkmış ürünlerdir. Sizlerde” 0 atık ile ilgili yürütülen kampanyalar” doğrultusunda pazar market fileleri , torbaları üretebilirsiniz. Değerlendirmek istediğiniz iş fikirlerini araştırın ve onu bulduğunuzda gerçekleştirmek için mücadele edin.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.