Ersan Şen Kimdir?

Ersan Şen Kimdir?

Ersan Şen’in kim olduğu merak ediliyor. Peki Ersan Şen nereli ve kaç yaşında? Ersan Şen’in mesleği nedir? Bütün soruların cevabı işte burada…

  • Giriş

    2020-12-30 13:13:34
  • Son Güncelleme

    2020-12-30 13:13:34
  • ABONE OL

Sıkça haber programlarında konuşmalara katılan ve yaptığı yorumlarla dikkat çeken Ersan Şen’in kim olduğu merak ediliyor. Peki Ersan Şen nereli ve kaç yaşında? Ersan Şen’in mesleği nedir? Bütün soruların cevabı işte burada…

ERSAN ŞEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Ersan Şen 16 Temmuz 1966 yılında Nevşehir’de doğmuştur. Lise hayatını 1983 yıllarında İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde tamamlamıştır. 1987 yıllarında da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 1989 yıllarında da yüksek lisansını yine Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır.

ERSAN ŞEN MESLEĞİ NEDİR?

Hukuk Fakültesinden mezun olan Şen kariyerine ilk adımlarını İstanbul Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 1998 yıllarında doçent olmuştur. 2004 yıllarından itibaren şu anda profesör olarak çalışmaktadır. Ceza hukuku ve ceza yargılaması alanlarında da görev alan Şen bu alanlarda birçok kitap yazmıştır. Saymakla bitmeyen kitaplara sahip olan Şen mesleğinde başarılı ve zeki bir insandır. Katıldığı haber programlarında yaptığı yorumlarla ve söylediği fikirlerle her zaman dikkat çekmiştir. İstanbul Üniversitesinde Siyasi Bilgiler Fakültesinde kamu yönetimi bölümü başkanlığını da yapmıştır. 

İlk olarak 1998 yılında Anayasa Mahkemesi Kararlarında Ceza Hukuku adlı kitabını çıkartmıştır. 2004 yıllarında hukuka giriş adlı bir kitap daha çıkartmıştır. Kariyeri boyunca durmadan çalışmış ve mesleğinde hep konuşulan isimler arasında olmuştur ve kendi alanında çeşitli birçok kitap yazmıştır. Mesleğine olan sevgisinden hep daha da ileri giderek başarılarını arttırmıştır.

Saymakla bitmeyen kitaplarının da yenilerini çıkartmaya devam edip etmeyeceği de herkesin merak konusu haline gelmiştir. Kimi hukuk öğrencilerinin ise örnek almak istediği , bilgilerinden ve konuşmalarından etkilenerek mesleklerinde kendilerini daha da ilerilere atmak için ilham kaynağı olmalarını sağlamıştır.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.