DOLAR
19,1791
EURO
20,9317
ALTIN
1.221,33
BIST
4.896,07

En Hızlı Yükselen Kripto Paralar 2022

En Hızlı Yükselen Kripto Paralar 2022
09.07.2022 13:59
0
A+
A-

En Hızlı Yükselen Kripto Paralar

Yükselen kripto paralar kripto para borsası üzerinden yatırım yapmakta olan pek çok kişinin merak ettiği konular arasında karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere pek çok yatırımcı kısa vadede yükselme yaşayabilecek olan kripto para birimlerine yatırım yaparak hızı şekilde kara geçmeyi amaçlıyor. Ancak aslında kripto para borsasında daha uzun vadeli yatırımlar yapmak her zaman daha karlı oluyor. Uzun vadede yapılacak olan yatırımlar aynı zamanda piyasa üzerinde sıklıkla meydana gelen dalgalanmalardan da daha az etkilenmenize olanak sağlıyor. Böylelikle daha az müdahale ederek daha yüksek karlar elde edebilirsiniz. Bu yazıda merak edenler için yükselen kripto paralar içerisinden 6 tanesini derledik.

  1. LBLOCK (Lucky Block)

2022 yılı içerisinde ön plana çıkmış olan kripto para birimleri arasından biri Lucky Block olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarının sunulan jackpot ödülleri ile çeşitli oyunlar oynamasını sağlayan bir yazılım ara yüzü sunan Lucky Block, uzun vadede kazanç sağlayacak kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bu sistemin ise merkeziyetsiz bir yapı üzerine kurulu olduğu biliniyor. Aynı zamanda maksimum güvenirlik seviyesi ile ön plana çıkan Lucky Block tokeni çeşitli piyasalar üzerinde LBLOCK olarak anılmakta.

  1. DEFC (DeFi Coin)

Hızlı yükselen kripto para birimleri arasında bir diğeri ise DeFi Coin olarak biliniyor. Kökleşmiş bir token olarak DeFi Coin merkezi değil ve sürekli büyüyor. 2022’nin ilk çeyreğinde olağanüstü yükseliş göstermesi ile birlikte bu kripto para biriminin gelecek için umut vadetmekte olduğu söylenebilir. Yılın en iyi alt coinleri arasında ön plana çıkmakta olan DeFi Coin’in aslında DeFi Swap’in öneminin artması ile birlikte yükselişe geçmesi bekleniyor.

  1. LINK (Chainlink)

2017 yılı içerisinde Ethereum’un yaratılmasından ve sonrasında yükselmesinden itibaren akıllı sözleşme sistemleri aslında faydasını büyük oranda kanıtlamış durumda. Buna bağlı olarak da merkezi olmayan pek çok uygulamanın da kullanımı oldukça yaygınlaştı. Yükselen kripto paralar listesi içerisinde gösterilebilecek Chainlink de merkezi olamayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Yükselmekte olan bir coine yatırım yapmak isteyenler Chainlink üzerinden yatırım gerçekleştirebilir.

  1. SAND (Sandbox)

Bir Metaverse projesi olan Sandbox gerçek ve sanal dünya arasında gerçekçi NFT’ler ile bağlantı kurmayı amaçlıyor. Dolayısıyla bu konsepte Sandbox  NFT projeleri önemli yer tutuyor. Metaverse aracılığı ile büyüme yakalayabilecek bir coin arayışında iseniz Sadbox’ı inceleyebilir ve değerlendirebilirsiniz. Ancak yatırımcılarını kısa vadeler için yapmamanız da önem taşıyor.

  1. BNB (Binance Coin)

Binance günümüzde en güvenilir borsa sistemlerinden biri olarak biliniyor. Binance tarafından desteklenmekte olan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkan Binance Coin piyasada aynı zamanda BNB ismi ile de anılmakta. Aynı zamanda bu coini kullanmak Binance borsası üzerinde işlem yapan kullanıcıların gerçekleştirdikleri işlem ücretleri konusunda %25 oranında bir indirim de sağlıyor. Uzmanlar tarafından yapılan tahminlere göre ise Binance Coin üzerindeki talep uzun süreler daha devam edecek.

  1. SOL (Solana)

2022 yılındaki projelere bakıldığında hızlı bir şekilde yükselmekte olan para birimlerinden biri de Solana olarak karşımıza çıkıyor. Bir yandan da Ethereum katili olarak tanımlanmakta olan Solana merkezi olmayan bir sistem ile çalışıyor. Pek çok metrikte ise Ethereum’dan daha iyi sonuçlar gösterdiği ise bir gerçek olarak biliniyor. Elbette bu coin üzerinden kısa değil uzun vadede yatırım yapmalısınız. 2017 yılı içerisinde yazılımcı Yakovenko tarafından hayata geçirilmiş bir proje olan Solana yükselen kripto paralar listesinde yer alıyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.