DOLAR
21,0745
EURO
22,6586
ALTIN
1.320,65
BIST
5.114,97

En Çok Yükselecek Coinler

En Çok Yükselecek Coinler
09.05.2022 20:49
0
A+
A-

En Çok Yükselecek Coinler

Bitcoin de iki haftadır süren 39.000 – 41.000 dolar fiyat aralığı devam ederken en çok yükselecek coinler hangileri olacak yatırımcılar tarafından merak edilmektedir.

Rusya-Ukrayna arasındaki kriz hala bir çözüme kavuşmazken, emtia fiyatlarının artması, petrol fiyatlarının yükselmesi, Amerika Birleşik Devletlerindeki S&P500, Nasdaq ve Dow Jones gibi borsaların etkileri Bitcoin verilerinde de fiyat düşüklüğüne neden olmaktadır.

Ünlü analistler Bitcoin için hiçbir fiyatın dip olmadığını söylediklerinden Bitcoin yeniden 34.000 dolar aşağı düşüp düşmeyeceği belirsizliğini koruyor. Bu durumda hali hazırda sepetlerindeki coinlerin ne gibi gelişmeler göstereceğini ya da yeni sepet oluşturmak isteyen yatırımcıların en çok yükselecek coinler hangileri olacak araştırmaları da devam etmektedir.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Kripto varlık alım satım yapan tüm traderlar için Bitcoin fiyatlarının kısa sürede yükselmesi oldukça önemli olmaktadır. Ünlü analistler tarafından yapılan araştırmalarda kritik FED kararlarının açıklanmasının ardından kripto varlıkların ayrışma göstereceği yönündedir.

Haftalardır FED tarafından faiz artımı olacağı haberleri dalga dalga yayılırken, faiz artırımına zaten hazır olan piyasanın bu duruma aşırı tepki vermeyeceği yönündedir. Analistler tarafından mayıs ayında “bull market” dönemine başlayacağı yönünde pozitif yorumlar gelse de henüz piyasaya yansıyan bir durum söz konusu değildir. Gün içerisinde 38.000 dolar seviyelerine düşen Bitcoin bir sonraki atağı ne zaman yapacağı yatırımcılar tarafından merakla beklenilmektedir.

Ünlü analistlerden Bennet bu hafta paylaştığı grafikte BTC için pozitif yorum yapmak için henüz erken ancak FED faiz kararı ardından BTC için olumlu bir dönem başladığını söyleyebileceğini belirtti.

Kripto varlıklara yatırım yapmak ya da şu an beklemede olan yatırımcıların sakin olmasını ve panik satışlardan ve alımlardan uzak durması gerektiğini de belirtti. Bir başka ünlü analistin yorumlarına göre Bitcoin büyük bir yükselişe hazırlanıyor. Yatırımcıları sevindiren bu haberlerin gelmesi elbette ki en çok yükselecek coinler hangileri gibi araştırmaları da hızlandırdı.

Yükselmesi Beklenen Altcoin ve Tokenler

Kripto varlıklar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Her gün milyonlarca insan daha iyi bir gelecek hayali için Bitcoin ve altcoin almaya çalışıyor. Gem coin araştırmaları, kısa sürede yükselmesi beklenen coinler, projesi olan, gelecek vaat eden coinler ve daha birçok tarzda aramalar sıklaştı. Kripto varlıklar için alım yapmadan evvel mutlaka dikkat etmeniz gereken konularda sizleri daha önceki yazılarımızda bilgilendirdik. Kripto varlıklarda alım ve satım yapmadan evvel nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgileri ilgili diğer yazılarımızı okuyarak bilgi edinebiliriz.

2022 yılında yükselmesi beklenen coinler arasında neler olabilir, duyumlarımıza göre kripto incelemesine başlayalım.

2022 Yılı Yükselecek Kripto Paralar

2022 yılında yükselmesi beklenen coinleri incelerken Twitter’ı satın alarak büyük bir çıkış yapan Elon Musk en çok desteklediği meme coin, DOGE COIN den başlayalım. Bitcoin yaptığı düşüşlerden en çok etkilenen coinlerden biri DOGE oldu. 0,2200 dolar seviyelerinden 0,1200 dolar seviyelerine kadar düşen DOGE, Elon Musk tarafından zamanla sosyal medya aracılığı ile ateşlendi, birçok yerde ödeme aracı olarak da kabul edildi ve son olarak Elon Musk tarafından Twitter’ın da alınması ile yeniden yükselişe geçti. Şu anda 0,1400 dolar seviyelerinde olan DOGE için daha büyük projelerinde açıklanacağı ve 2022 yılının DOGE için 1 dolar fiyatının olacağı yönündedir.

Bir başka güçlü meme coin ise şu anda gündemden düşmeyen APECOIN. Nisan ayının başından beri güçlü ATH’ler yapan bu coin, Bitcoin’ deki düşüşe rağmen hala çok ciddi yükselişler yapmaktadır. Kripto analistçiler bu meme coin için yatırımcıların dikkatli olmasında fayda olacağı yönünde açıklamalar yapmaktadır.

ETH balinaları tarafından son birkaç aydır en çok satın alınan bir diğer meme coin ise SHIBA INU olmaktadır. 2021 yılında yatırımcısına çok ciddi kazançlar sağlayan SHIB, şu anda 0,00002400 dolar civarlarındadır.

2022 Yılında Metaverse Coinleri

Kripto varlıklarda şu anda bir “bear market” sezonu aktif. Bitcoin’deki fiyat dalgalanması diğer altcoinler adeta ezmekte. Bunlar arasında en çok etkilenenler ise geleceğin en güçlü projesi olan Metaverse coinleri arasından çıkmakta. En çok yükselecek coinler arasında adını sıkça duyduğumuz metaverse coinleri aylardır retest yapmakta ancak büyük bir ATH yapamamaktadır. Geleceğin ETH olarak görülen MANA, SAND gibi projeler şu anda marketin en çok düşüş yaşayan coinleri arasında. Örneğin; MANA grafiği incelendiğinde şu anda 1,65 dolar seviyelerine kadar gelen MANA 2021 yılında 4,50 civarında idi. Yine SAND grafiği incelendiği zaman 2021 yılında 5,15 seviyelerinde olan bu coin şu anda 2,60 seviyelerinde ve retest yapmaktadır. Bir miktar daha düşmesi beklenen bu iki güçlü coin mayıs ayında yükseliş beklenen coinler arasındadır.

Kripto Varlıklarda 2022 Yılı Yükselmesi Beklenen Coinler

En çok yükselecek coinler arasında ünlü analistlerin yorumları ve grafikleri incelendiğinde adını sıkça duyduğumuz bir başka coin listesi ise;

 • SOLANA (SOL)
 • AVALANCHE (AVAX)
 • TERRA LUNA (LUNA)
 • COSMOS (ATOM)
 • VECHAIN (VET)
 • POLYGON (MATIC)
 • POLKADOT (DOT)

2021 yılında birçok kez yatırımcısına kazandıran bu coinler şu anda Bitcoin’ deki düşüşe rağmen marketin direnen coinleri arasındadır. Nisan ayının başında SOL, AVAX ve LUNA gibi coinler yeniden ATH yaparak dikkatleri üzerine çekti. Bunların haricinde kripto varlıklar arasında en çok yükselecek coinler sıralayacak olursak WEB3, DeFi gibi projeleri ile bilinen bazı coinlerden, meme coinlere, metaverse ya da diğer projelerde yer alan şu coinlere dikkat etmelisiniz;

 • FILECOIN (FIL)
 • DOGECOİN (DOGE)
 • APECOIN (APE)
 • GALA (GALA)
 • JASMY
 • FLOKI INU (FLOKI)
 • THE STORJ (STORJ)
 • STAR ATLAS (ATLAS)
 • RADIO CACA (RACA)
 • ENJIN (ENJ)
 • AXIE INFINITY (AXS)
 • CEEK VR (CEEK)
 • BEEFY FINANCE (BIFI)
 • COINSPAID (CPD)
 • FANTOM STARTER (FS)

Yukarıda bahsi geçen tüm coinler ünlü analistlerin yorumlarına bakılarak derlenmiştir. Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.