DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

Emekli ve Memurlara Büyük Zam! En Düşük Memur ve Emekli Maaşı…

Emekli ve Memurlara Büyük Zam! En Düşük Memur ve Emekli Maaşı…
12.05.2023 20:48
0
A+
A-

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında emekli ve memur zammıyla ilgili sevindirici gelişmeler yaşanacağı haberleri gündeme geldi. Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin TL, kamu işçilerinin zam oranının da yüzde 45 olduğunu duyurdu. Emekli ve memur Temmuz zammı, TÜİK tarafından açıklanacak 6 aylık enflasyon rakamlarına göre belirlenecek. Emekli maaşlarında ise sosyal devlet anlayışı çerçevesinde kademeli zam oranları beklenmektedir.

Öte yandan, 700 bini aşkın kamu işçisine refah payı dâhil olmak üzere yüzde 45 zam yapıldığı ve en düşük kamu işçisi ücretinin 15 bin TL olduğu Başkan Erdoğan tarafından müjdelendi. İşçi sendikalarının taleplerinin tamamının kabul edildiği ifade edildi.

Emekli ve Memurlara Büyük Zam! En Düşük Memur ve Emekli Maaşı...

Memur-Sen, Cumhurbaşkanına Teşekkür  Etti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, en düşük memur maaşının 22.000 TL seviyesine yükseltileceğini açıkladı. Erdoğan, ayrıca bu maaş artışının otomatik olarak memur emeklilerine de yansıtılacağını belirtti. Başkan, temmuz ayında bu çalışmanın tamamlanması için gerekli talimatı verdiklerini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağı yönündeki açıklamasının kendilerini sevindirdiğini ifade etti. Yalçın, “Cumhurbaşkanımızın, ortaya koyduğumuz çabalara bir kez daha itibar ederek buna karşılık vermesi gerçekten takdir edilecek ve teşekkür edilecek bir irade” dedi.

 

ETİKETLER: , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.