DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Dünyaca Ünlü Kripto Para Analistleri

Dünyaca Ünlü Kripto Para Analistleri
15.12.2021 12:37
0
A+
A-

Dünyaca Ünlü Kripto Para Analistleri

Kripto Analistleri Neden Önemlidir?

Kripto paranın çılgın dünyası, haftanın yedi günü 24 saat hiç uyumayan bir pazar yeri gibidir bu yüzden dünyaca ünlü kripto para analistleri kimdir bilmek önemlidir. Alınacak o kadar çok bilgi vardır ki, yetişmek neredeyse imkansızdır. Bu sabit bilgi hızı, kripto yatırımcılarına bugün bilinen ve anlaşılanların hepsinin yarın alakasız hale getirilebileceği için gerçekte çok önemli bir sorundur.

Bu nedenle kripto analistleri bu alanda çok önemlidir. Kripto analistleri, güncel teknik analiz için güvenilir bir şekilde gidebileceğiniz veya analizlerine başvurabileceğiniz kişilerdir. Kripto alanında çok fazla analist var ve ne yazık ki bunların çoğu vasat ila düpedüz korkunç aralığında gidip gelmektedirler

Yazımızın devamında analistler, neredeyse günlük düzeyde güvenilir kripto analiz için gidebileceğiniz kişilerdir. Her zaman piyasa hakkında bilgilendirilirler, değerli iç görüleri vardır ve genellikle harika öğretmenlerdir. Kriptoda doğru analistleri takip etmek, alım satımlarınızda önemli ölçüde avantaj sağlayacak ve sizi çok daha başarılı bir kripto para işlemcisi olmaya yönlendirecektir.

1) Bill Noble

Dünyaca ünlü kripto para analistleri listesinin en başında Bill Noble gelmektedir.1990’ların sonunda, Bill Noble küçük bir yazılım şirketine katıldı ve MarketHistory.com’u kurdu. Bu site, paranın gelecekteki yönü hakkında ipuçları sunmak için teknik analiz ve veri madenciliğini kullanmaya odaklandı. 2000 yılında dot-com çöküşü başladığında, Bill, Morgan Stanley tarafından işi sadece onlar için üretmesi için işe alındı. Sonuç olarak, tasarı, önde gelen bir piyasa yayını tarafından 1 numara olarak oylanan hisse senedi türevleri araştırmasının bir parçası haline geldi.

2002’de Bill Noble, Morgan Stanley’de tam zamanlı çalışırken, Austin’deki Texas Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimini tamamladı.

2004 yılında Bill, Goldman Sachs’a taşındı. Goldman, Bill’in çalışmalarını araştırma bölümlerinden ayrı, bağımsız bir araştırma verisi olarak kullandı. Bill, şirketin 2008, 2010 ve 2011’de zirveleri yakalamasındaki sürecin ayrılmaz bir parçasıydı ancak 2011’de büyük bir dip yaptı. Bill, her yıl GS CIO konferansında Goldman’ın kurumsal müşterilerine daha uzun vadeli görüşler sunan sunum yaptı. Çin’e yaptığı bir ziyarette Bill Noble, “Çin anakarasına şimdiye kadar gönderilen herhangi bir Goldman Sachs analistinin en yüksek değerini” sağladığı için çok fazla övgü aldı.

2018’de Bill, Crypto.IQ’ya katılarak kripto endüstrisine girdi. Bill, kriptoya öncü bir bakış açısı getiriyor. Kriptoyu hisse senetleri, tahviller, FX ve metaller gibi diğer varlık sınıflarının yanında analiz edilecek bir varlık sınıfı olarak görüyor. YouTube’un yanı sıra, Token Metrics TV ve kendi Twitter hesabı aracılığıyla da Bill’in tahminlerini görebilirsiniz.

2) Benjamin Cowen

Dünyaca ünlü kripto para analistleri arasında popüler olan bir diğer kripto analisti Benjamin Cowen’dır. YouTube kanalında yaklaşık 500.000 abonesi olan Cowen, kripto para birimi alanında da büyük bir varlığa sahiptir.

Cowen, New Mexico Üniversitesi Mühendislik Okulu’ndan Nükleer Mühendislik ve Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi’nden Hesaplamalı Matematik ve Programlama alanında doktora derecesine sahip, iyi eğitimli bir yatırım uzmanıdır. Cowen’in stratejisini tanımlamanın en iyi yolu, riske göre ayarlanmış getirileri en üst düzeye çıkarmak için uzun vadeli bir bakış açısıyla hesaplamalı matematiğin bir kombinasyonu olarak görmesidir ve bu strateji ile Cowen yatırım analisti olarak çok başarılı oldu.

Cowen ayrıca, öncelikle teknik analiz yoluyla, kripto para birimi makroları açısından mükemmel bir bakış açısı sağlar. Bununla birlikte, onun tarzı, bilgisinin çoğu yeni başlayanların kafasını karıştırabileceğinden, erken başlayanlardan ziyade orta seviye bir kripto yatırımcısı için daha uygundur. Analizini izleyerek piyasanın mevcut durumu hakkında mükemmel bir fikir edinebilir ve buna göre yatırım yapabilirsiniz.

3) Joel Kovshoff (Coach K)

Coach K, YouTube kanalıyla, YouTube videolarının daha fazla para toplamak için sahte yatırım uzmanlarıyla dolu olduğu bir dünyada takipçilerine doğrudan doğruya hızlı ve anlaşılır videolar sunuyor. Bu listedeki diğer birçok kripto analisti gibi, Coach K de kripto piyasasının güncel olayları, teknik analizi ve tahminleri hakkında bir dizi bilgi ve tahmin sağlayan yetenekli bir salıncak tüccarıdır.

Dünyaca ünlü kripto para analistleri listesine girmeyi başaran Coach K’nin en ünlü olduğu işlerden biri, Ocak 2019’da ayı piyasasının dibini doğru bir şekilde tahmin etmesidir. Coach K ayrıca PlotX, PAID Network, Splyt Core Foundation, FINXFLO’ya danışman olarak ve AnRKey X için Pazarlamadan Sorumlu Başkan olarak hizmet verdiği için bu alandaki birçok projede yer almaktadır.

4. Mati Greenspan

“Mati, Greenspan Ian Balina, Token Metrics’in Kurucusu ve CEO’su Ian Balina tarafından, öncesinde eToro’da çalışmış deneyimli bir pazar analistidir. Bloomberg’de düzenli olarak yer aldı ve bülteni sektördeki en iyilerden biri olarak nitelendirilir. Mati Greenspan, kripto alanı üzerinde büyük bir etkiye sahip ve 2021’de Blockchain’deki En Önemli 100 Kişiden biri seçildi.

Greenspan’in ana şirketi Quantum Economics’tir, ancak 2019’da Quantum Economics’i kurmadan önce Greenspan, kripto komisyonculuğu ve sosyal ticaret platformu eToro’da Kıdemli Piyasa Analistiydi. eToro’da Greenspan, hızla gelişen endüstrilerdeki yatırım fırsatlarını tespit etme ve ifade etme yeteneğiyle tanındı. Greenspan, Quantum Economics ile kuantum ekonomisinin etkilerini analiz etme ve bu analizi tüccarların kriptonun bulanık sularında güvenle gezinmesine yardımcı olmak için kullanma konusunda uzmanlaşmıştır.

Greenspan ayrıca The Complete Guide to Fintech and Investing’in ortak yazarıdır ve Avrupa Birliği’nde lisanslı bir portföy yöneticisidir. Dünyaca ünlü kripto para analistleri listesinde kendine yer bulan Mati Greenspan, mümkün olan en iyi yatırım kararlarını verebilmeniz için sizi kripto piyasaları hakkında bilgilendirecek herhangi bir kripto yatırımcısı için harika bir kripto para yatırım uzmanıdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.