DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

DSİ’den Beklenen Karar! Sürekli İşçi Alımı Yapılacak – İşte Detaylar…

DSİ’den Beklenen Karar! Sürekli İşçi Alımı Yapılacak – İşte Detaylar…
12.05.2023 21:48
0
A+
A-

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı sürekli işçi alımıyla ilgili detaylar şu şekildedir:

  • İşçi alımı için başvurular 5 gün içerisinde sona erecektir.
  • Başvuruların nasıl ve nereden yapılacağı konusunda resmi açıklama bulunmamaktadır. Başvuru yöntemi ve başvuru platformu hakkında bilgi DSİ tarafından ilan edilecektir.
  • İşçi alımı için başvuran adayların belirli şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar arasında, Türk Soylu Yabancılar Kanunu ve Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, belirli suçlardan mahkum olmamak, emeklilik veya aylık almamak, DSİ’de sürekli işçi olarak çalışanların başvuruda bulunmaması gibi şartlar yer almaktadır.
  • Adaylar arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sürecinden geçirilecektir.
  • Sağlık açısından görev yapmaya engel teşkil edecek bir durumu olmaması gerekmektedir. Bu nedenle, adaylardan tam teşekküllü bir Devlet Hastanesi tarafından verilmiş sağlık kurulu raporu ve Sağlık Bakanlığı onaylı psikoteknik raporu istenecektir.
  • İşçi alımında öncelik hakkına sahip olan adayların, ilgili yönetmelikte belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

DSİ işçi alımı branş dağılımı ve kontenjan bilgisi henüz açıklanmamıştır. Bu bilgilerin DSİ tarafından ilan edilmesi beklenmektedir.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.