DOLAR
21,0607
EURO
22,5861
ALTIN
1.318,07
BIST
5.114,97

Doğumdan Önce Bebeğiniz için Alınması Gereken Eşyalar

Doğumdan Önce Bebeğiniz için Alınması Gereken Eşyalar
03.10.2022 11:16
0
A+
A-

Doğumdan Önce Bebeğiniz için Alınması Gereken Eşyalar

Doğuma kadar geçen süre anne ve baba adayları için tarifi mümkün olmayan süreçlerden bir tanesidir. Bu dönemde hem heyecanlı bir bekleyiş yaşanırken aynı zamanda doğumdan sonra bebek için alınması gereken malzeme ve eşyaların hazırlanmaya başladığı süreci içerir. Bebek doğduğu andan itibaren ihtiyacınız olacak ve hatta bazılarının hastaneye gittiğiniz çantanızda bulunması gereken eşyalar aşağıda kısaca listelenmiştir.

  • Doğumdan önce alınması gerekenlerden en önemlileri bebeğin hastane çıkışında giyeceği zıbın ve hastane çıkışı olarak tabir edilen giysilerin tamamıdır. Bunlara bebeğinizin ilk banyosu için bebek havlusu, şapka, eldiven çorap ve hijyenik mendilde eklenerek hem hastane çantası hazırlanmalı hem de evde yedekleri bulundurularak hazır edilmelidir. Bebekler ilk doğduklarında kusma ve çıkarma problemleri daha sık olduğundan üstleri çok sık bir şekilde değiştirilebilmektedir. Bunun için mevsimine uygun ikili takım ya da tulumlar uygun olacaktır.
  • Bebeğinizin erken doğma ihtimaline karşı prematüre bir takımın da bulundurulması yerinde olacaktır.
  • Bebeğiniz için doğumdan önce almanız gereken eşyalardan diğer önemli olan bebek çantasıdır. Bu seçimi yaparken ihtiyaçlarınıza göre rahat taşıyabileceğiniz, kaliteli ve deforme olmayan kumaş gruplarından üretilmiş çok gözlü modelleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bu çantaya pek çok eşya konulduğundan her şeyi aradığınız zaman rahat bulabileceğiniz modelleri seçmeniz yerinde olacaktır.
  • Bebeğiniz için ihtiyaç halinde kullanılabilecek diğer eşyalar biberon ve emziklerdir. Bazı yenidoğanlar da ihtiyaç olmasa da büyük bir oranla kullanılan bu eşyaların kaliteli ve bebeğinizin sağlığına uygun içerikler ile imal edilmiş olanlar tercih edilmelidir.
  • Bebeğiniz için alınması gereken diğer eşyalar önlük ve kurulama bezidir. Bebekler ilk doğduklarında ağızından sık bir şekilde çıkarma eğiliminde olduklarından önlüğün onları sıkmayacak şekilde ve iyi kumaştan üretilmiş olanlarını seçmelisiniz. Bebeğinizi yıkadıktan sonra kullanmak üzere tasarlanmış kurulama bezleri hayat kurtarıcı ürünler olup çoklu almanız önerilmektedir.
  • Doğumdan önce alınması gereken diğer bir ihtiyaç ise bebek bezi ve alt değiştirme pedi olmalıdır.
  • Bebeğinizi yıkamak için banyo setleri kurtarıcı ürünlerdir. Bebeğiniz ilk doğduğunda oldukça küçük olacağından özel güvenlikli yıkama panelleri kullanmanız önerilmektedir. Bunun yanı sıra bebeğinizi yıkamak için bebek şampuanı ve bebek sabunu bulundurmanız gerekmektedir.
  • Doğumdan önce evinizde hazır bulundurmanız gereken bir diğer ürün ateş ölçer ürünleridir. Bebekler ilk doğduklarında ateşli hastalıklara çabuk yakalandığından bu ürünlerin kaliteli dijital olanları tercih edilmesi sizlere kolaylık sağlayacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.