Demet Evgar Kimdir?

Demet Evgar Kimdir?

Bir sürü dizilerde, filmlerde rol alan Demet Evgar 2001 yılından beri halkın severek ve beğenerek izlediği oyunculardan biridir.

  • Giriş

    2020-12-24 22:19:51
  • Son Güncelleme

    2020-12-24 22:19:51
  • ABONE OL

Bir sürü dizilerde, filmlerde rol alan Demet Evgar 2001 yılından beri halkın severek ve beğenerek izlediği oyunculardan biridir. Aldığı birden fazla ödül ile gönülleri fetheden Demet Evgar’ın hayatı merak konusu halinede gelmiştir. Peki Demet Evgar kimdir ve kaç yaşındadır? Demet evgarın mesleği nedir? Demet Evgar nerelidir? Demet Evgar ailesi kimdir? İşte o soruların cevabı…

DEMET EVGAR KİMDİR VE KAÇ YAŞINDADIR?

Evgar 19 Mayıs 1980 yıllarında Manisa’da dünyaya gelmiştir. Boğa burcudur. 1.63 metre boyundadır. İstanbul Üniversitesinde Devlet Konservatuarı bölümünü bitirmiştir. Bu bölüme fazlasıyla ilgi gösteren Evgar Konservatuar zamanlarında ‘’Tiyatro Kılıç’’ adıyla bir arkadaş grubu kurmuştur ve bunu yaparken ki asıl amacı kendini geliştirip oyun yazarı ve oyuncu olarak görev yapmaktır.

DEMET EVGAR’IN MESLEĞİ NEDİR?

Küçüklüğünden beri konservatuara ilgi duyan Evgar meslek hayatına da bu bölümü okuyarak başlamaya çalışmıştır. İlk olarak çok küçük yaşta yani 17 yaşında iken Afem Tiyatrosunda amatör bir şekilde oyunculuk yapmaya çalışmıştır. İlk kez televizyon ekranlarında 2001 yıllarında kendisini görmeye başlamışızdır. Meslek hayatında adını en çok konuşturduğu dizisi başrolünü Emre Karayel ile oynadığı 1 Erkek 1 Kadındır.

Bu dizi sayesinde Evgar büyük bir beğeni kazanmakla kalmayıp izleyici kitlesinide arttırarak en iyi kadın komedi oyunculuğu ödülünü almaya hak kazanmıştır. Komedi alanında kendini ispat etmesi ile oynadığı Vatanım Sensin, Avlu gibi yapımlarla da kendi başarısını kat kat arttırmaya devam etmiştir. Son zamanlarda çıkan ve halkı derinden etkileyen Avlu dizisinde başrol oynamıştı. Burada canlandırdığı Deniz karakteri ile dizinin içerisinde yaşadığı talihsizlikler sebebi ile ceza evine giren bir kadını ve burada kendi öz kızının ölümüne şahit olan bir kadının değişimini başarılı ve gerçekçi şekilde bu rölü oynaması ile milyonlarca insanın dikkatini çekerek sadece mesleğindeki başarısını göstermek ile kalmayıp gönüllerde taht kurmuştur. Evgar yaklaşık olarak 2001 yıllarından beri sayısız sinema ve dizilerde rol almıştır.

2003 yılllarından beri ise tiyatro oyunlarınıda oynamaktadır. 2010 yılının 8. Tiyatro ödüllerinde Cimri adlı tiyatro sahnesini oynayarak Yılın Kadın Oyuncusu seçilmiştir. Evgar mesleğinde yine birden fazla ödüllere sahiptir. Başarısını canlandırdığı her karakterin hakkını vererek ispat eden Evgar büyük bir izleyici kitlesine de sahip bir oyuncudur. Çocukluğundan beri oyunculuk kariyerinde gelişebilmek adına bir çok tiyatroda rol alan Evgarda gösterdiği başarılarla örnek alınacak bir oyuncu haline gelmiştir.

DEMET EVGAR'IN AİLESİ KİMDİR?

Annesi Bingül Evgar, babası da Levent Evgar’dır. Annesi ve babası oyuncu olan Demet Evgarın mesleğindeki başarılarında kimlerden etkilendiğini düşünmemizde çok zor olmamaktadır. Kardeşi ise Yiğit Evgardır . Erkek kardeşinin mesleği ise film yapımcılığıdır.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.