2021’de Kamuya 100 Bin ATAMA! Hangi alanlara alım olacak?

2021’de Kamuya 100 Bin ATAMA! Hangi alanlara alım olacak?

KPSS lisans ve ön lisans sınavları sonrasında 35 bine yakın personel/memur alımı için karar kılındığı daha sonraki açıklamalarda ek alım açılacağı ve bu sayının 65 bin olduğu kulislere düştü.

  • Giriş

    2020-11-09 08:29:35
  • Son Güncelleme

    2020-11-09 08:29:35
  • ABONE OL

KPSS lisans ve ön lisans sınavları sonrasında 35 bine yakın personel/memur alımı için karar kılındığı daha sonraki açıklamalarda ek alım açılacağı ve bu sayının 65 bin olduğu kulislere düştü. Son eklenen rakam ile birlikte toplamda kamuya yüz bin alım olacağını duyan memur adayları heyecanlandı. Hangi alanlarda alımlar olacak?, hangi bölümler öncellikli?, hangi bölümlerde alım fazla olur gibi sorularınıza haberimizin devamında cevap vermeye çalışacağız.

2021 yılı için, TBMM’de ve sendikalarda yoğun görüşmeler devam ediyor. Memur maaşları kamu personel alımları gibi birçok alanda teklif görüşmeleri halen sürmekte.

 

Komisyon teklifine göre kamu alanında istihdam edilecek personel memur alımı kapsamında %15 artarak bütçe 385 milyar 10 milyon Türk Lirası olarak belirlendi eğer teklif görüşmeleri bu oranda devam ederse kamuya 100 bin alım gerçekleşecek.  

HANGİ ALANLARA MEMUR ALIMLARI OLACAK?

Korona sebebi ile sağlık alanında alımlar ön planda olması bekleniyor. Yoğun geçen pandemi sürecinde sağlık alanında alımların fazla olması sürpriz bir gelişme olmaz. Sağlık alanının her bölümünün fazla aktif olması gereken bu süreçte birçok bölümden alım yapacağı kesin. 

 

Öğretmen atamalarının da bu yıl fazla olacağı tahmin ediliyor. Korona dolayısıyla uzaktan ve canlı eğitimi sürdürmeye çalışan eğitim personelleri bu süreçte öğretmen yetersizliği ile karşılaştı. Geçen yıla nazaran bu sene öğretmen atamalarının fazla olması şaşırtmayacak. 

 

Emniyet personeli alımlarında ise bu sene üniversite mezunu polis ve bekçi alımlarının olacağı gündemde konuşuluyor. TBMM’de görüşülen tekliflerde sağlık ve eğitim alanı ön planda olsa da emniyet teşkilatına da personel alınacağı gündemde. 

 

Engelli ataması için konuşulan personel alım rakamları ise bu sene 6 bin olarak görüşülüyor eğer teklif kabul edilirse kamuya 6 bin engelli personel alımı gerçekleşecek. 

 

Diğer bölümler için alımların sayısı geçen seneye nazaran çok az artması bekleniyor. KPSS puanı 90 seviyesinde olan memur adayları heyecanla TBMM’den geçecek teklifi bekliyor. 

 

Haberimizin başında bahsettiğimiz gibi bu sene kamuya, korona sürecinde yoğunluk yaşamakta olan kamu alanlarında daha fazla alımlar olacak gündemi maddeleri sizler için listeledik.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.