DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Coin Tavsiye 

Coin Tavsiye 
05.02.2022 14:39
0
A+
A-

Coin Tavsiye

Kripto para dünyası her geçen yıl çok gelişmekte ve büyümektedir. Ara sıra düşüşler olsa da birçok coin çok iyi performans gösteriyor. Bu durumda yatırımcılar coin tavsiyeleri sorusunu gündeme getiriyor. Bu yazımızda sizler için coin piyasası hakkında bilgi vereceğiz. Son zamanlarda çok popüler olan şeylerden biri de kripto para birimi. Bir çok kişi az ya da çok kripto para piyasasında alım ve satım yapıyor. Bu pazardaki en önemli şey, patlamaya hazır kripto para birimleri bulmaktır. Bildiğiniz gibi bazı kripto para birimleri 10X, 20X gibi büyük kazanımlar elde edebiliyor. Bu durumda yatırımcı son derece iyi getiriler elde eder.

Tabii burada asıl mesele yatırım yapılacak altcoinleri bulmak. Bu yazıdaki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bu nedenle coin tavsiye, kendi tercihlerinize göre yatırım yapmalısınız. Son bir kez açıklık getirelim. Bu yazıdaki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Sonuçta, bir kripto para borsası, 7/24 sürekliliği ve birçok iniş ve çıkışı olan bir borsadır. Bu nedenle bu borsada kimseye güvenmemek ve sadece kendi fikirlerinizle hareket etmek daha iyidir.

Cardano (ADA)

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı tarafından inşa edilen Cardano,  finansal işlemleri ücretsiz yapmak için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciridir. Bu onu  Bitcoin ve Ethereum’dan daha hızlı yapar. ADA, fiyatı artmaya sürekli devam ederken blok zinciri tabanlı projelere daha çok kullanılabilirlik ve erişilebilirlik getirmek için ilerliyor. Aynı zamanda ProofofStake (PoS) blok zincirini kullanan en büyük kripto para birimidir. Bu nedenle, geleneksel ProofofWork protokolüne çevre dostu bir alternatif olarak kabul edilir.

WRX (WazirX)

Hindistan’ın önde gelen kripto para borsası platformu WazirX, Hintli yatırımcılar için kusursuz bir deneyim sunuyor. Yerel bir belirteç olarak WRX ile kullanıcılar düşük işlem ücretlerinden ve diğer harika özelliklerden yararlanır. Hindistan’daki kriptonun zor geçmişine rağmen, endüstri ülkede katlanarak büyüyor gibi görünüyor. Hindistan’daki düzenleyici mevzuat kripto para birimleri için olumlu kalabilirse, WRX büyümeye devam edecektir.

Chainlink (LINK)

Benzersiz bir kripto para birimi olan Chainlink, kripto para birimleriyle değil, geleneksel hisse senetlerinin eşdeğerleriyle işlem görüyor. Ağı, Chainlink ağı içinde ve dışında veri aktarmaya izin veren esas olarak işlevsel birimler olan merkezi olmayan oracle’lardan oluşmaktadır. Konu etkili kullanım durumları ve işlevsellik olduğunda, Chainlink en önde gelen coin denilebilir. Ayrıca güvenli etkileşime imkân tanır ve güvenilir veriler ile güvenli şekilde beslenen okuyucuları ödüllendirmektedir. Önde gelen bir oracle hizmeti, şimdiye kadar 300 ortaklığa sahiptir.

Solana (SOL)

Solana yenilikçi, hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciridir. Bir saniyede 50.000’e kadar işlem gerçekleştirebilir ve son derece düşük ücretler sunar. Ayrıca Solana, ProofofHistory ve diğer yenilikçi teknolojilerin potansiyelinden yararlanır. Başarısı, ağına katılan çok sayıda insanda yatıyor. Ana rakibi Ethereum gibi Solana da riskli profilde yüksek getiri sağlarken fiyatını değişken tutar ve yatırımcılar için cazip hale getirir.

Chiliz (CHZ)

Kripto pazarında yeni olan Chiliz, spor hayranlarının Taraftar Tokenleri ve Chiliz Paraları takas etmesine izin veriyor. Çeşitli spor organizasyonları için blok zinciri tabanlı araçlar sağlar. Sonuç olarak, bu şirketler bunları farklı eğlence platformlarındaki izleyicilerle etkileşim kurmak için kullanabilir. Chiliz, takımları ve taraftarları bir araya getiren bir proje. Bir Ethereum belirteci, kullanıcıların en sevdikleri profesyonel spor takımı için diğer taraftarlarla ödüller ve promosyonlar için destek alışverişinde bulunmalarına olanak tanıyan platform olan Socios.com’a güç sağlar. Ayrıca, blok zincirindeki popüler oylama yoluyla kararları etkileyebilir.

Stellar Lumens (XLM)

Bu yıl Bitcoin’in lehine olduğu için, Stellar Lumens, BTC’ye göre alım satım yaptığı gibi aynı kaderi yaşıyor. 2014 yılında lansmanı yapılarak endüstrinin çalışma biçiminde devrim yaratmıştır. Stellar Lumens’in merkezi olmayan sistemi, kullananların herhangi bir sanal para biriminin kendi dijital temsilini oluşturmasına ve aracı olmadan tek bir P2P ağı üzerinden işlem yapmasına olanak tanır. Stellar, düşük işlem maliyetlerine ve blok zinciri ile ilgili bir programa sahiptir. İşlem başına 0,00001 XLM’de işlem ücreti sıfıra yakındır. Ek olarak, bankalar Stellar’ın kendi blok zincirini kullanarak bir merkez bankası dijital para birimini benimsemeye başlıyor.

Monero (XMR)

Monero’nun en önemli özelliği gizliliktir. Sonuçta Monero, anonimlik sağlayan dijital bir para birimidir. Monero,  çevrimiçi işlemlerde kimliklerini gizleyerek kullanıcılara gelişmiş güvenlik sağlar. Ring CT ile uçtan uca şifreleme sayesinde izlenebilir olmayan benzersiz bir adres veya anahtar sağlanır. Monero ile gönderici, alıcının cüzdanında kaç para birimi olduğunu bilemez ve işlemlerini takip edemez. Kripto dolandırıcılıklarının ve istismarlarının sürekli çoğalmasıyla birlikte, gizlilik ve güvenlik artık her zamankinden daha önemli.

HUH Token

Bu listedeki en çekici kripto para birimi HUH tokenidir. Yakın zamanda piyasaya sürülen HUH jetonu, geçmişte Shiba Inu ve Floki Inu gibi jetonlarda gördüğümüz gibi, yatırımcılarına binlerce kat daha fazla getiri sağlama eğilimindedir. Shiba Inu da sadece birkaç ayda %1.000’den fazla büyüdü. HUH Token, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde piyasa değeri ile ilk 20 kripto para birimi arasında olmayı hedefliyor ve Shiba Inu’dan daha gelişmiş özellikler sunuyor.
Çift para birimi dağıtım sistemi, “HUH Nation” olarak bilinen geniş bir topluluk ve kripto varlıkları için statik ödüller HUH Token’ı çok avantajlı kılıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.