Bugün e-Devlette portal açıldı! Hemen müracaatınızı yapın: Ailelere her ay karşılıksız 600 TL veriliyor

Bugün e-Devlette portal açıldı! Hemen müracaatınızı yapın: Ailelere her ay karşılıksız 600 TL veriliyor
10.09.2022 15:50
0
A+
A-

Bugün e-Devlette portal açıldı! Hemen müracaatınızı yapın: Ailelere her ay karşılıksız 600 TL veriliyor

Yüz binlerce şahıs devletin verdiği para yardımından faydalanmak için detayları merak ederken beklenen açıklama da yapıldı. Lüzum sahibi olan ailelere para ödemesi yapıldığı ifade edildi. Mevzubahisi ödemelerin 12 ay süresince devam edeceği ifade edildi. e-Devlet üzerinden gereksinimi olan ailelerin müracaat yapabileceği belirtildi ve ödeme almaya hak kazanan şahısların Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubelerine giderek paralarını alabilecekleri aktarıldı. 12 ay süresince yapılacak olan ödemeler ise aylık 450 lira ile 600 lira arasında değişiyor. Ödeme meblağları 450 TL, 550 TL ve 600 TL biçiminde oluyor.

ÖDEME DETAYLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarında Hanelerin kazanç gidişatlarına göre emin birtakım koşulları bulunduğu belirterek aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek verileceğini ifade etti.

12 AY SÜRESİNCE KUMPASLI ÖDEME

Aile Destek Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Dayanaklaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabildiği paylaşılırken ödemelerin 12 ay süresince yapılacağı Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 12 ay süresince kumpaslı olarak hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verileceği vurgulandı.

ÖDEME KOŞULLARI

Destekderi faydalanabilmek için hanedeki şahıs başına kazancın net minimum fiyatın 3’te 1’inden başka bir deyişle 1.833 liradan az olması gerektiği belirtilirken 4 şahsiyet bir ailede 7 bin 300 liranın altında kazanç varsa destekderi faydalanabildiği hanedeki tüm fertlerin ücret, fiyat, yevmiye gibi kazançları ile kumpaslı sosyal dayanak kazançları hesaplamaya dahil edildiği vurgulandı.

Konut arsa gibi gayrimenkullerde rayiç bedel 240’a, binek araba, kamyon gibi motorlu taşıtlarda rayiç bedel 120’ye ayrılınarak aylık hane kazancına katkısı bulunduğu vurgulandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.