DOLAR
19,1675
EURO
20,9286
ALTIN
1.213,95
BIST
4.992,15

Belli Başlı Hayvanların Spiritüel Anlamları

Belli Başlı Hayvanların Spiritüel Anlamları
11.10.2022 15:10
0
A+
A-

Belli Başlı Hayvanların Spiritüel Anlamları

Eski çağlardan gelen bazı spiritüel yaklaşımlar gümümüzde hala devam etmektedir ve hatta popülerliği günden güne artmaktadır. Bu yaklaşımlardan biri olan animizm denen spiritüel hayvanlardır. Doğada belli başlı hayvanların spiritüel anlamları bulunmaktadır. Hayvanların bu spiritüel anlamları şamanizme kadar dayanmaktadır.

Çoğu kültürde, her insanın bir spiritüel hayvanı olduğuna ve bu spiritüel hayvanların da birer ruhani rehber olduğuna inanılmaktadır. Bu spiritüel hayvanlara aynı zamanda ruh hayvanı, erk hayvanı veya totem hayvanı da denmektedir. Bu totem veya spiritüel hayvan inancında farklı güç ve özelliklere sahip hayvanların iç dünyamızda bulunduklarına ve yaşamımızda bizlere ruhsal rehberlik yaptıklarına inanılıyor. Bu spiritüel hayvanımızı da bulmak için rüyalar, meditasyonlar ve deneyimlerden yola çıkılması gerektiği savunuluyor.

 

En Yaygın Spiritüel Hayvanlar

Aşağıdaki maddelerde belli başlı hayvanların spiritüel anlamları açıklanmaktadır.

  • Geyik: Hassastır ve oldukça sezgi doludur. Tehlikeleri çok hızlı fark eder ve ona göre davranır. Sanat yeteneği taşıyan geyik başarı ve nezaket arasında da denge kurar.
  • Kedi: Özgürdür, çoğu zaman sınırları ortadan kaldırır. Meraklıdır, maceraya hazırdır ve durmadan keşfetmeye devam eder.
  • Ayı: En güçlü spiritüel hayvan ve aynı zamanda en duygusalıdır. Cesaret ve korkusuzluğu simgeleyen ayı, dört pençesiyle yere bastığında dünyayla derin bağlantılar kurar. İki ayağının üstündeyken ise gerçek gücünü gösterir.
  • At: Tutkunun ve içgüdünün rehberidir. Erdemlidir ve çok güçlüdür. Özgürdür ve güvenmediği hiçbir şeye sadakat göstermez.
  • Yunus: Bilgeliğinin yanı sıra oyun severdir. Sosyaldir ve iletişim kurucu gücü vardır. Bu gücü sayesinde spiritüel hayvanların arasında elçi sayılır.
  • Aslan: Doğuştan lider olan aslan cesaret, otorite ve ihtişamın sembolüdür. Ailevi değerlerin koruyucusudur. Onurludur ve gururundan hiçbir zaman ödün vermez.
  • Baykuş: Hayatta gizli kalan değerleri veya gözden kaçan ayrıntıları keşfetmeyi ve bu değerlerin altında yatan derin anlamları yakalamayı temsil eder.
  • Kurt: Zekasıyla ünlü olan kurt aynı zamanda da özgürdür. İçgüdülerine sıkıca bağlıdır. Sessiz ve sakin olan kurt ruhları birleştiren bir rehberdir.
  • Fil: Spiritüel hayvanlar arasında en görkemli ve gururlu hayvandır. Hafızası çok kuvvetlidir, neredeyse hiçbir şeyi unutmaz. Bu özelliklerinin yanı sıra alçakgönüllülük, iyilik ve merhameti sembolize eder.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.