DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Araştırma Görevlisi Ve Öğretim Görevlisi Alınacak

Araştırma Görevlisi Ve Öğretim Görevlisi Alınacak
30.11.2021 10:54
0
A+
A-

Araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin üniversiteler tarafından yayınlanan personel alım ilanlarını takip etmeleri gerekiyor. Bu ilanlar sayesinde üniversite bünyesinde çalışmaları mümkün oluyor. Iğdır Üniversite’si araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalışabilecek kişilerin başvurabileceği adres oluyor. Çünkü üniversitenin web sayfasından yapılan habere göre belirlenen şartlara sahip 19 kişiden oluşan araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alınacak. Üniversitenin yayınladığı ilanda alımla ilgili şu detaylar yer alıyor;

Iğdır Üniversitesi için yapılacak öğretim görevlisi veya araştırma görevlisi alımına adaylar posta aracılığıyla veya şahsen başvurabiliyor. Resmen duyurunun ardından başvuru kabulüne başlayan üniversite adayların başvurularını 8 Aralık tarihine kadar alacağını belirtiyor. Bu nedenle adayların belirlenen tarih gelmeden başvuruda bulunarak meslek sahibi olma imkanına kavuşmaları gerekiyor.

Başvuru Sahipleri İçin Belirlenen Genel Şartlar

Üniversitenin yayınlamış olduğu araştırma ve öğretim görevlisi ilanlarına başvurunun yapılabilmesi için adayların alım genel şartlarını taşımaları gerekiyor. ALES sınavına girmek ve 70 puan almak genel şartların başında geliyor. ALES yanı sıra yabancı dil üzerine yapılan sınavdan da 50 puanın alınmış olması gerekiyor. Devlet Memurları Kanunu 48.maddesinde yazan şartlara da uygun olmak gerekiyor.

Araştırma Görevlisi İlanı Şartları

Iğdır Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmak isteyenlerin yapılacak alımlara başvurabilmesi için araştırma görevlileri için belirlenmiş olan şartları taşıması gerekiyor. Bu şartların başında 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Doktora, sanatta yeterlilik veya tezli yüksek lisans eğitimlerinden birisini almış olmak gerekiyor. Bu kadro için başvuruda bulunan kişilerin başvurularının kabul edilmesi durumunda alım için üniversitede yapılacak sözlü mülakata girmeleri gerekiyor. Sözlü mülakatta geçerli not almaları durumunda üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaya hak kazanabiliyorlar.

Öğretim Görevlisi İlanı Kriterleri

Öğretim görevlisi olmak isteyenlerin Iğdır Üniversitesi’nin alım için belirlemiş olduğu kriterlere uygun olmaları gerekiyor. Bu kriterler lisans veya yüksek lisans eğitimi alarak mezun olmak ya da tezli yüksek lisans eğitimi almak gerekiyor. Üniversiteye bağlı olan meslek yüksekokullarına öğretim görevlisi olarak yerleşmek isteyenlerin ise lisans ve yüksek lisans dışında 2 yıllık tecrübe şartını taşıması gerekiyor. 2 yıllık tecrübe sahibi olanların bunu başvuru esnasında kanıtlayabilecek belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.