DOLAR
19,1654
EURO
20,9079
ALTIN
1.221,35
BIST
4.896,07

Altın Fiyatları Yeni Haftaya Sert Başladı

Altın Fiyatları Yeni Haftaya Sert Başladı
04.07.2022 18:52
0
A+
A-

Altın Fiyatları Yeni Haftaya Sert Başladı! Uzmanlar Gram Altın Hakkında Ne Diyor? İşte Güncel Altın Fiyatları!

Bayram haftasında altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Yeni haftaya sert başlaya altın hakkında uzmanların tahminleri ise dikkat çekti. Gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatlarında bu seviyeler takip edilecek.

4 Temmuz Pazartesi günü itibariyle yeni haftanın ilk altın grafikleri gelmeye başladı. Bu hafta küreselde ve yurt içinde takip edilecek yeni seviyeler dikkat çekiyor. Merkez bankalarının yüksek enflasyon nedeniyle para politikalarını daha agresif şekilde uygulamaya başlamalarının ardından ABD doları baskı altına alındı. Altın fiyatları ise bu tutum karşısında gerilemeye devam ediyor. Türkiye’de ise BDDK kararı ile gerileyen dolar sonrasında, hali hazırda ons fiyatında yaşanan düşüşler devam ederken gram altında da geri çekilmeler görüldü. Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş ise gram altın hakkında yeni görüşlerini paylaştı.

Piyasa Kurdundan Gram Altın Tahmini!

İsabetli tahminleri ile kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Finans Analisti İslam Memiş, gram altına ilişkin yatırımcılara uyarılarda bulundu. Ciddi bir baskı ve manipülasyon olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, gram altının yanı sıra gümüş için de önemli uyarılarda bulundu. Son yaptığı açıklamasında gram altında ve gümüşte bu fırsatların kaçırılmaması gerektiğinin altını çizdi. Bir süredir yaşanan düşüşler ise yeni haftada da etkisini göstermeye devam ediyor.

Tahminlerinin yatırım tavsiyesi olmadığını söyleyen İslam Memiş, doların BDDK kararı sonrasında yaşanan düşüş sonrasında 16 – 17 dolar bandında dalgalanabileceği aktarıldı. Öte yandan gram altın ekranlarda ve gün için işlem yapılan seviyelerine ile Kapalı Çarşı’daki fiyatlar arasında 9 liralık bir makas aralığı olduğu aktarıldı. Gram altının 950 – 100 TL arasında kademeli alım yapılabileceğini aktaran İslam Memiş, elinde altını olanların her yükselişte hemen satma eğilimi içinde olmamaları gerektiğini aktardı.

Altında Bu Hafta Neler Olacak?

Altın piyasalarına ilişkin uzmanların yeni haftaya yönelik tahminleri gelmeye devam ediyor. Haftalık grafikte gelişmekte olan son derece zorlayıcı bir yapının görüldüğü aktarıldı. M – formasyonu olarak değerlendirilen grafikte bazı detayların da öne çıktığı aktarıldı. Saatlik bakışta ise 1.790 dolara kadar düşüşlerin görüldüğü aktarılıyor. Ons altın fiyatlarının kısa süre içinde 2 bin dolar seviyelerine kadar çıkmasının ardından gelen düşüş eğilimi ile yatırımcılar da piyasaları yakından takip etmeye başladılar.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan faiz kararlarının da etkisiyle altın fiyatlarında yaşanan geri çekilmeler yatırımcıları endişelendirse de söz konusu düşüşlerin kalıcı olmayacağına dair güçlü beklentiler dikkat çekiyor. Hafta boyunca yurt içinden ve dışardan gelecek haber akışına göre altın fiyatlarında hareketlilik görülmesi bekleniyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Gram altın fiyatı 4 Temmuz Pazartesi günü itibariyle yeni haftanın ilk işlem gününde 976 lira seviyesinde ilerlemeye devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında ve enflasyon verilerinin de açıklaması ile gram altında yukarı yönlü küçük bir eğilim görüldü. BDDK kararı sonrasında bin liranın altında işlem görmeye başlayan gram altının yeniden yükselişe geçmesinin ardından yatırımcılar yeni haftada hangi seviyeleri takip etmeleri gerektiğini öğrenmek için güncel piyasa verilerini hafta boyunca takip edecekler.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarında ise 4 Temmuz Pazartesi günü itibariyle 1.614 lira seviyeleri görülmeye devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününde hafif bir primle güne başlayan çeyrek altın fiyatlarının yeniden yukarı yönlü seyredebileceği aktarılıyor. Bu yönüyle altın fiyatlarındaki gelişmeler yakından takip edilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.