DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Altcoin Önerileri

Altcoin Önerileri
08.02.2022 06:51
0
A+
A-

Altcoin Önerileri

Özellikle 2020 yılından itibaren kripto para borsası değer olarak inanılmaz büyük bir yükseliş yaşadı. DeFi piyasası bu piyasaya yatırım yapmak isteyenler arasında popülerlik kazandı ve geçtiğimiz yıl 112 milyar dolarlık gibi bir piyasa değerine ulaştı. Kripto analistlerine göre bu ve diğer etmenler nedeniyle önümüzdeki yıl değeri artacak birçok altcoin olduğu tahmin edilmektedir. Değeri artacak Olan altcoinler ise Solana, Waves, Terra, Yearn.finance, Feed Every Gorilla, Decentraland ve Super Farm olarak yorumlanmaktadır. Pek çok altcoin öngörüsü yapan analistlerin listelerinde bu altcoin önerilerini görmek mümkün olmakla birlikte yazımızda yazılan coinler yatırım tavsiyesi olarak ele alınmamalıdır.

Listenin Başındaki İsim Solana (SOL)

Analistlere göre, 2022’de de istikrarlı büyümesi beklenen en güçlü altcoinlerin başında Solana gelmektedir.Bu altcoin Proof of History (PoH) konsensüs mekanizması üzerine kurulması ile ön plana çıkmaktadır. Standart Blockchain sistemi, ağ genelinde onay gerektiren sıralı bir sisteme dayanırken, PoH, doğrulayıcıların ağın durumunu daha basit bir şekilde hesaplamasına izin veriyor. Böylece Solana protokolü kendi dahili sistem saatine bağlı olabiliyor ve saniyede yaklaşık 50.000 işlem hacmini sürdürebiliyor.

Piyasa değeri 65 milyar dolar olan ve en fazla değere sahip olan ilk 10 kripto para birimi arasında yer alan Solana, Kasım ayının başında tüm zamanlardaki en yüksek seviyesi olan 260,06 dolar seviyesini gördü ve şu anda ise 214,32 dolar üzerinden işlem görüyor.

Proof of Stake (PoS) konsensüsü olan Waves (WAVES)

Waves, dApp’ler, akıllı sözleşmeler ya da yeni token’ler oluşturmak için kullanılan bir bir platformdur. Bir Proof of Stake (PoS) konsensüsü olarak WavesNG ve ağın yerel token WAVES kullanıyor. Bu token, madencilik, ödemeler ve oylama gibi şeyler için bir ödül ve teşvik olarak kullanılıyor.

2,3 milyar doların üstünde piyasa değeri edinen WAVES tokeni, en yüksek değerli kripto paralar içinde ilk 100’de yer almaktadır. Tokenin fiyatı, 2021 Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41,33 dolar piyasa değerine ulaştı ve bugün 21 dolar civarında piyasa değerinden işlem görmektedir. Analistler, fiyatın 2022’de tekrardan bu yılın en yüksek seviyelerine geri dönebileceğini düşünüyor.

Listedeki bir diğer altcoin projesi ise Terra (LUNA)

Bu token temel katman protokolü olsa da TerraUSD gibi popüler itibari paralara sabitlenmiş olan stablecoin’leri kullanmaktadır. Ekim ayında Terra, yatırımcılarının LUNA, TerraUSD başta olmak üzere diğer değerleri Terra’dan basit bir şekilde transfer etmelerini işlemlerini gerçekleştirmek için IBC standardını etkinleştiren bir Columbus-5 yükseltmesi aldı ve diğer ağlarla birlikte çalışması kolaylaştı.

Bu yükseltmeden hemen sonra ise, LUNA tokeninin fiyatı 49,43 dolar ile rekor seviyeye yükseldi. Sonraki ay ise tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 54,77 dolara ulaştı. Şu anda ise token 43,15 dolardan işlem görmektedir.

Listenin dördüncü altcoini yearn.finance (YFI)

yearn.finance platformu, APY’nin faiz oranlarını gösterme, en yüksek kredi veren oranları belirleme, DeFi’de yatırım stratejilerini toplama ile maliyet ve işçilikten tasarruf sağlayan trade paketleme gibi önemli hizmetler sunuyor. Platformun yerel tokeni olan (YFI), kullanıcılarının işlemlerini yürütmek için tıpkı bir yUSDC, yUSDT ve yDAI gibi kullanılıyor. Kullanıcılar YFI tokenlerinin yardımıyla, borç verme ve trade ücretleri de kazanabiliyorlar.

YFI, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 93,435 doları gördü ve şu anda 32,312 dolardan işlem görmektedir.

DeFi piyasasının bir parçası Feed Every Gorilla (FEG)

FEG tokeni, 2021’de yatırımcılardan yeni ilgi odaklarından birisi olan DeFi piyasasının bir parçası olması ile ön plana çıkan bir altcoindir. Analistler, FEG’in, token sahipleri arasında dağıtılan %2 işlem vergisi ve erişilemeyen bir yakma cüzdanı sayesinde hiper deflasyonist olduğunu ve bu durumun da dolaşımdaki para arzını azaltarak, FEG’i daha kıt ve daha da değerli bir hale getirdiğini belirtiyor.

Analistler, 2021’de piyasaya yeni sürülen bu altcoin projesinin şu anki fiyatının 0,0000000006 dolar ile hala çok ucuz olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, yalnızca, fiyatın ve sahip olduğu topluluğun büyümesine yardımcı olabilecek ve en yakın planda ise merkezi borsa listeleri olan DEX borsalarında da listeleneceğini ifade ediyor.

3D sanal gerçeklik platformu tokeni olan Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum ağı üzerine kurulmuş olan bir 3D sanal gerçeklik platformu olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Uygulamaların, oyunların ve dinamik 3B sahnelerin oluşturulması gibi pek çok şeye izin vermenin yanı sıra içerik oluşturucuların oluşturdukları bu içeriklerden içeriklerinden ve uygulamalarından para kazanmalarını da mümkün kılıyor.

Platform, MANA ve LAND tokenlerini kullanmasıyla bilinmektedir. MANA, Non Fungible ERC-721 LAND tokenlerini almak için kullanılan bir ERC-20 tokeni olması ile bilinmektedir. LAND tokenleri ise, Metaverse’deki pek çok bölgelernin bir bölümünü oluşturmak için kullanılabilecek olması ile temel olarak ücretsiz NFT yuvaları. LAND alımına ek olarak, MANA tokenleri, başta olmak üzere Decentraland borsasında da avatarlar, giyilebilir ürünler gibi diğer dijital ürünleri satın alabilmek için de kullanılabiliyor. MANA tokeni Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,69 dolara ulaştı.

Listenin Sonuncu Altcoin projesi ise SuperFarm (SUPER)

SuperFarm, herhangi bir programlama becerisi gerektirmeden sahip olduğu kendi platformunda yeni NFT’lerin başlatılmasını da destekleyen bir DeFi protokolüdür. SuperFarm, kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturmalarına ve bu NFT’ler için kripto para toplamalarına ve ek olarak ERC-20 tokenleri oluşturma ile NFT’leri video oyunu öğelerine bağlamalarına da olanak tanıyan bir NFT piyasasıdır.

SUPER, SuperFarm’ın yardımcı program simgesidir. Yönetim, ücretler, bahis ve NFT gibi eşantiyonları için kullanılıyor. 2021 yılının başında piyasaya sürülen bu tokenin halihazırda 700 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olması da oldukça dikkat çekici duruyor. SUPER, Mayıs 2021’de, ATH’ı olan 4,73 dolar değerine ulaştı ve şu anda 2,06 dolardan işlem görmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.