DOLAR
19,1673
EURO
20,9274
ALTIN
1.221,32
BIST
4.896,07

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık müjdeyi duyurdu: Bütün 3 milyon TL!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık müjdeyi duyurdu: Bütün 3 milyon TL!
30.09.2022 12:34
0
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık müjdeyi duyurdu: Bütün 3 milyon TL!

Türkiye’de sosyal devlet kavrayışı ile lüzum sahibi vatandaşlara destek ve takviye ödemeleri eriştirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda muhtelif başlıklar altında, değişik koşulları sağlayan vatandaşlara verilen destek ödemeleri arasında, yaşlılar için verilen destekler de yer alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hakimiyetinde verilen Yaşlı Destek Programı YADES kapsamında ödeme alan vatandaşlar için, Bakan Derya Yanık’tan müjdeli bir haber geldi.

Bakan Yanık, YADES kapsamının genişletildiğini belirtti ve 6 projeye daha destek verileceğini duyurdu. Bakan Yanık, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü evvelinde verilecek olan desteklerle beraber 3 milyon liralık aktarma yapılacağını da dile getirdi. İşte ayrıntılar…

3 MİLYON TL KAYNAK AKTARILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hizmete lüzum dinleyen yaşlı vatandaşlara yaşadıkları mekanlarda zorunlu bakım ve desteklerin sunulması için sürdürülen Yaşlı Destek Programı’nın YADES kapsamının genişletildiğini duyurdu. Bakan Yanık, “Bu kapsamda Sakarya, Kocaeli, İstanbul ve Osmaniye şehirlerinden 6 projeye daha destek vereceğiz. Yeni yürütülecek projeler için 3 milyon TL kaynak aktarımı yapacağız. Böylece belediyeler tarafından yürütülecek 61 YADES Projesine aktardığımız kaynak meblağı toplamda 39 milyona erişecek” laflarını dile getirdi.

BAKAN ALİM’DEN YADES BİLGİLENDİRMESİ

Mevzuya ait bilgilendirmede bulunan Yanık, “YADES’i 65 yaş üstü vatandaşlarımızın korunması, desteklenmesi, konutta bakımlarının yapılması ve psikososyal destek sağlanması emeliyle 2016’dan bu yana yürütüyoruz. Yaşlılarımızın hayatlarını kendi konutlarında, ailelerinin yanında sürdürebilmeleri için yerel idarelerin konutta bakım ve gündüz bakım hizmetleri projelerini destekliyoruz” dedi. Bakan Yanık, ayrıca YADES’i ülke genelinde yaygınlaştırmaya müteveccih çalışmaların da devam ettiğini ifade etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilave edilecek olan 6 yeni program haricinde YADES, şu an için 28 şehirdeki 31 belediyede sürdürülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.