DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Aile Bakanlığı ödemeleri başlattı! PTT’ye giderek 900 TL para alacaksınız

Aile Bakanlığı ödemeleri başlattı! PTT’ye giderek 900 TL para alacaksınız
14.09.2022 14:17
0
A+
A-

Kimliğiyle giden parasını alacak: Aile Bakanlığı ödemeleri başlattı! Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ye giderek 900 TL para alacaksınız

Aşinayı gibi devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile destek ödemeleri yapılıyor ve yurttaşlara nakit para takviyeyi veriliyor. Mevzubahisi destek ödemelerinin devam ettiği belirtilirken hak sahiplerinin ödemelerinin yapıldığı ve kimlikle Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’ye giderek paraların alınabileceği ifade edildi. Müracaat yapan ailelere ise 900 TL para veriliyor. Bu ödemeyi yalnızca çocuklu ailelerin alabileceği ifade edildi.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’DEN PARALAR ALINABİLİR

Yapılan destek ödemelerinin hane bazlığı olduğu ve ödemelerin 500 lira ile 900 lira arasında değiştiği paylaşılırken bu desteklerin çocuklu ailelere verildiği vurgulandı. Mevzu ile alakalı olarak çocuklu ailelerin giderleri için para takviyeyi verilirken müracaatı kabul edilen yurttaşların Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’den paralarını alabileceği ifade edildi. Bununla birlikte destek ödemelerinin ilköğretim ortaöğretim ve üniversite talebelerine ve artık mektep evveli eğitim alan çocuklar için de destek verildiği paylaşıldı.

KİME NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı şehir müdürlüklerinden arz edilen doküman ve müracaat formlarıyla beraber müracaat yapılacağı ifade edildi. Bu form ile birlikte kaymakamlıklara ve sosyal destekleşme vakıflarına giderek müracaat yapılacağı aktarıldı. Aile Bakanlığından bu destek ödemeleri hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada mektep evveli çocuklar için 500, İlköğretim için 750, Ortaöğretim için 800 TL, Üniversite talebesi için ise 900 TL biçiminde ödeme yapılacağı bildirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.