DOLAR
21,1468
EURO
22,9458
ALTIN
1.325,43
BIST
5.114,97

AFAD, Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! İşte Başvuru Şartları

AFAD, Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! İşte Başvuru Şartları
24.05.2023 02:37
0
A+
A-

AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı), merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılan sözleşmeli personel alımı başvurularının sonuçlarını duyurdu. Başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, Kariyer Kapısı üzerinden sonuçlarını görüntüleyebilecekler. Bunun yanı sıra başvuru süreci ile ilgili itirazlar da belirli bir süre içinde yapılabilecek.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre:

Başvuru Süreci ve Değerlendirme

Başkanlığımız, merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı başvurularını süresi içinde toplamış ve belgelerin eksik olup olmadığı ile adayların belirlenen şartları taşıyıp taşımadığı yönünden incelemelerde bulunmuştur. Bu değerlendirmeler, adayların öğrenim dallarına göre ayrı ayrı yapılmış olup, ilan edilen boş pozisyon sayısının 4 katı adayın KPSS puan sıralaması esas alınarak kesin olmayan değerlendirme sonuçları belirlenmiştir.

AFAD, Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! İşte Başvuru Şartları

Başvuru Sonuçlarının Görüntülenmesi

Adaylar, kesin olmayan başvuru sonuçlarına ilişkin bilgilerini 22.05.2023 Pazartesi günü saat 17.00’den itibaren Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden görüntüleyebileceklerdir.

İtiraz Süreci ve Başvuru Yolu

Başvuru sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar, 23.05.2023 Salı gününden itibaren 7 gün içinde (29.05.2023 Pazartesi günü saat 18:00’a kadar) dilekçe ile şahsen veya posta yoluyla Başkanlığa başvuruda bulunabilirler. Ancak postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve e-posta, faks gibi diğer başvuru yöntemleri kabul edilmeyecektir. İtirazlar üzerine yapılan incelemeler sonucunda ilgililere yazılı olarak bildirim yapılacaktır. İtiraz süresi içinde yapılmayan başvurular işleme alınmayacaktır. (29.05.2023 Pazartesi günü saat 18:00’a kadar Başkanlığımıza ulaşmayan dilekçeler de işleme alınmayacaktır).

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.