Adnan Bali kimdir?

Adnan Bali kimdir?

İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi ve Genel müdürü olarak bilinen sık sık konuşulan Bali’nin kim olduğu merak konusu

  • Giriş

    2020-12-22 13:35:37
  • Son Güncelleme

    2020-12-22 13:35:37
  • ABONE OL

İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi ve Genel müdürü olarak bilinen adını gündemlerden düşmeyen sık sık konuşulan Bali’nin kim olduğu merak konusu halinde. Peki Adnan Bali kimdir? Adnan Bali kaç yaşında ve nerelidir? Adnan Bali’nin mesleği nedir? Adnan Bali’nin ailesi kimdir? İşte Adnan Bali hakkında bilinmeyenler..

Adnan Bali Kaç Yaşında ve Nereli ?

Bali 1962 yılında İslahiye’de dünyaya gelmiştir. Babasının adı Aziz Bali, annesinin adı ise Sabiha Bali’dir. 

Adnan Bali’nin Mesleği Nedir?

Adnan Bali Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde 1986 yılında İktisat Bölümü mezunudur. Mezuniyetinin hemen ardından aynı yıl içerisinde de İş Bankasının Teftiş kurulu başkanlığında stajyer müfettişi yardımcısı olarak 8 yıl boyunca bu işi yapmıştır.Bu şekilde iş hayatına yavaş yavaş ilk adımlarınıda atmaya başlamıştır.

Burada gösterdiği başarılar sayesinde 1994 yıllarında da Müdür Yardımcısı konumu ile Fon yönetimi müdürlüğüne atanarak üç yıl boyunca bu birimde kalmıştır. 1997 yıllarında birim müdürlüğe, bir yıl sonra 1998 yıllarında bölüm müdürlüğünde 4 yıl boyunca işlerini devam ettirmiştir. Mesleğinde gösterdiği başarıları sayesinde de 2002 yılında Şişli Şube müdürlüğünde görevini devam ettirerek 2004 yıllarına geldiğimizde de Galata Şube müdürü olmuştur. Kariyerinde gittikçe yükselen bali 30 Mayıs 2006 tarihlerinde de Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. En sonda da 1 Nisan 2011 yıllarında da İş Bankası’nın 16. Genel Müdür olarak göreve alınmıştır. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Adnan Bali’nin Ailesi Kimdir?

Baba adı Aziz Balidir. Mesleği ise madenciliktir ve babasını annesinden daha önce kaybetmiştir. Bali ailesi beş çocuklu bir ailedir. Adnan Bali ise evli ve üç çocuk babasıdır. Annesi Sabiha Bali beyin kanaması geçirmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı ve 10 gün süren tedavi boyunca yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayıp 22 Ağustos 2019 yılında vefat etmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda da Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan ve uzun süredir ceza evi olarak kullanılan binayı annesi Sabiha Bali’nin anılarını yaşatabilmek adına bu yeri Halk Kütüphanesi haline çevirmiştir. Kendileri için büyük anlam taşıyan bu kütüphaneden çoğu kişinin yararlanması asıl amaçlarıdır.

İlginizi Çekebilir

Paylaş
Twettle
Gönder
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.
MEB ortaokul öğrencilerine yönelik 3 bin soruluk yeni kaynak hazırladı
Banka Personeli Nasıl Olunur?
Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kadıköy'de Kırmızı Gece
Türkan Şoray kimdir?
Salgın uyku düzenini bozdu
12 üniversiteye rektör atanacak
Dünya'da Sokak lezzetleriyle ünlü 6 şehir

Çok Okunanlar

Bu alandaki içerikleri
"AdBlock & Reklam Engelleyici"
Uygulamalar kullandığınız için görüntüleyemiyorsunuz.