DOLAR
21,0844
EURO
22,6122
ALTIN
1.321,26
BIST
5.114,97

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Bitti mi? İşte Detaylar…

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Bitti mi? İşte Detaylar…
17.05.2023 23:14
0
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için belirlenen kontenjanın 3 katı kadar aday sözlü sınavlara davet edilecektir. Adaylar, KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecek ve yazılı sınavlara katılacaktır. Yazılı sınavlarda adayların mesleki bilgisi, uygulama yeteneği, konuyu özetleme ve ifade yeteneği, özgüven, temsil kabiliyeti gibi kriterler değerlendirilecektir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı kabul edilecek ve atamalar sözlü sınav puanına göre yapılacaktır. Eşitlik durumunda KPSS puanı daha yüksek olan adaya öncelik verilecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Bitti mi? İşte Detaylar...

Diyanet personel alımı sonuçları henüz ilan edilmemiştir. Başvuruların sona ermesinin ardından sonuçların ilan edilmesi ve adayların yazılı sınavlara davet edilmesi beklenmektedir. Sonuçların Mayıs ayının sonuna kadar erişime açılması öngörülmektedir. Resmi açıklama yapıldığında detaylar güncellenecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sınavları, aşçı pozisyonu için Ankara, Gaziantep ve Bolu’da, şoför pozisyonu için ise Ankara’da düzenlenecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasının ardından gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından ilan edilecektir.

Temizlik ve Koruma-Güvenlik Görevlisi sınavları ise Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Manisa, İstanbul (Anadolu), İstanbul (Avrupa), Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van, Yozgat illerinde gerçekleştirilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.