DOLAR
21,0761
EURO
22,6144
ALTIN
1.320,54
BIST
5.114,97

1 Aylık Bebek Tatile Gider Mi?

1 Aylık Bebek Tatile Gider Mi?
15.11.2021 14:43
0
A+
A-

1 Aylık Bebek Tatile Gider Mi?

İnsanlar genellikle uzun çalışma dönemlerine biraz ara vermek için kısa veya uzun olacak şekilde kendilerine zaman ayırmak; dinlenmek, bir yerlere gitmek, gezmek, dolaşmak, yeni yerler keşfetmek gibi çeşitli aktiviteler yapma eğilimindedir. Bu özellikle kış döneminde hafta sonları gibi bir iki günlük kısa dinlencelerdir. Yaz aylarında ise 10 günlük, 15 günlük, bir aylık gibi uzun zaman dilimlerinde gerçekleşmektedir.

Küçük Çocuklar İle Dinlence Yapılır Mı?

Tabii ki de küçük çocuklar ile bir dinlence tertip etmek mümkündür. Küçük çocukların hatta bebeklerin olması insanların bu hakkını elinden alamaz. Ama burada önemli olan bebek ve çocukların yaşlarına uygun şekilde bir tatil düzenlenmesidir.

Henüz 1 Aylık Bebek İle Mümkün Müdür?

1 aylık olarak tabir edilen bebek yeni doğmuş bir bebektir. Yani çok hassas bir şekilde bakılması, davranılması gereken bir dönemdir. Bebekler özellikle ilk 6 ay boyunca oldukça kırılgan bir yapıya sahip olurlar. Burada dikkat edilmesi gereken ise bebeğin sağlığıdır.

1 aylık bebek ile bir dinlence tertip etmek özellikle ülkemizde biraz yadırganabilir. Ama asla olmaz diye de bir şey söz konusu değildir. Bazı gelenek ve göreneklerimize göre bir bebeğin kırkı çıkmadan evden çıkarılmaması söylenir. Yani bu geleneklere göre yeni doğan bir bebek mecbur kalınmadıkça 40 gün boyunca dışarı çıkarılmamalıdır. Ancak bunların bilimsel açıklamaları yoktur.

Yine ülkemizden örnekler vermek gerekirse 1 aylık bebekler ile yola çıkmak bazı kesimlere göre uğursuzluk olarak sayılmaktadır. Tabi bunun da her hangi bir bilimsel açıklaması yoktur. Küçük bebekleri ile bayram ziyaretleri sebebiyle memleketlerine gitmekte olan pek çok vatandaş da bulunmaktadır.

Yabancı ülkelerde, özellikle de Avrupa’da, genç nesil bu önyargıları ortadan kaldıracak şekilde düşünmekte ve buna göre yaşamaktadır. Artık pek çok anne baba; bir aylık gibi küçük bebekleri ile yurtdışı gezilerine gitmektedir. Hatta daha değişik aktiviteler yapanlar da var; 1 aylık bebekleri ile kayak merkezlerine gidenlerin olduğu da bilinmektedir. Ancak burada bebeğin sağlığı ön planda tutulmalı ve sakıncalı aktivitelerden belirli bir süre, yani bebekler biraz büyüyene kadar uzak durulmalıdır.

Peki, 1 Aylık Bebek İle Nasıl Bir Dinlence Yapılmalıdır?

Küçük çocuklar ile özellikle de 1 aylık bebekler ile yapılacak bazı aktiviteler vardır, bunları yaparken son derece dikkatli olunmalı ve bebeklerin sağlıkları tehlikeye atılmamalıdır. Günübirlik olsun, kısa veya uzun süreli olsun 1 aylık bebekler ile çeşitli dinlenceler organize edilebilir.

Çok fazla kalabalık olmayacak şekilde son baharda bir dinlenme tesisi tercih edilebilir. Yaz aylarında aşırı sıcakta olmayacak şekilde yaza yönelik dinlenceler yapılabilir. Çok tuzlu olmayan denizlerin olmadığı kıyı bölgelerde dinlenceler yapılabilir. Ama bebeklerin dış etkenlerden korunmasına son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle aşırı sıcaktan ve soğuktan bebekler kesinlikle korunmalıdır. Bu şekilde dinlencelerde bebeklerin yararı göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.